با آموزش اتصال به سرویس IKev2 در سیستم عامل مک خدمت کاربران عزیز هستیم .

پروتکل IKEv2 بر خلاف پروتکل های PPTP و L2TP متن باز نیست , برای همین با تمام سیستم عامل ها سازگاری ندارد ,ولی خوشبختانه با سیستم عامل مک بوک و همچنین گوشی های آیفون سازگاری خیلی خوبی دارد و به همین دلیل نیاز به نصب برنامه جدا برای اتصال به سرویس IKEv2 ندارد.

سرعت پروتکل Ikev2 بسیار خوب می باشد و از تکنولوژی روز رمزنگاری Data استفاده می کند اما استفاده از یک برنامه واسطه مانند سیسکو و اوپن وی پی ان نیز برای افزایش امنیت و همچنین مدیریت خودکار اطلاعات در شبکه توصیه می شود و استفاده از این پروتکل زمانی که استفاده و دانلود برنامه دیگر ممکن نیست بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد و لی به هر حال باز هم پروتکل IKEv2 مشتری های خود را دارد و به همین علت آموزش اتصال به سرویس IKev2 در سیستم عامل مک نیز برای این دسته پیشنهاد می شود .

آموزش اتصال به سرویس IKev2 در سیستم عامل مک
آموزش اتصال به سرویس IKev2 در سیستم عامل مک

تنظیم IKEv2 در مکینتاش

اگر از مک بوک ورژن قدیمی استفاده می کنید ممکن از پروتکل IKEv2 پشتیبانی نکند که البته جایگزین آن L2TP می باشد.اگر مایل به دریافت آموزش تنظیم L2TP روی مک هستید روی لینک زیر کلیک کنید.

آموزش اتصال به L2TP در مک

آموزش راه اندازی سرویس IKev2 در مک

1 – ابتدا بر روی آیکون اپل در قسمت بالای صفحه مک بوک خود رفته و گزینه System perferences را انتخاب نمایید.

2 – حالا در پنجره جدید Network را انتخاب نمایید .

3 – اکنون علامت + که به منظور اضفه کردن کانکشن می باشد را انتخاب کنید .

4 – فیلد Interface به شما اجازه انتخاب گزینه های متفاوت را می دهد ، گزینه IKEv2 را انتخاب کرده و CREAT را بزنید.

5 – تنظیمات پنجره جدید را به این صورت انجام دهید : در Server Address نام سرور را وارد کنید و در قسمت Remote ID هم باز آدرس سرور را دوباره وارد نمایید.

نکته : آدرس سرور ها در پنل کاربری در قسمت منو سایت موجود می باشد

6 – پس از آن بر روی دکمه Authentication Settings کلیک نمایید .

7 – در قسمت Username و Password اطلاعاتی را که پس از خرید VPN در اختیار شما قرار می گیرد را وارد کرده و در انتها OK را بزنید .

8 – در آخر در پنجره اصلی Connect را بزنید, اگر مراحل آموزش تنظیم IKEv2 در مکینتاش را درست طی کرده باشید کانکشنی با رنگ سبز به شما نمایش داده می شود.

آموزش اتصال به سرویس IKev2 در سیستم عامل مک

فهرست