در مقاله آموزش تغییر کشور در اپ استور و گوگل پلی باما باشید, همانطور که می‌دانید محصولات و مطالب بسیاری از فروشگاه‌های دیجیتالی مثل اپ استور ( app store ) و گوگل پلی (google play)، برای همه کاربرانشون یکی و مثل هم نیستند, و بر اساس موقعیت جغرافیایی و چندین عامل دیگر، با یک سری پیشنهادهای مختلف برای انتخاب یا خرید روبرو می‌شوید.

آموزش تغییر کشور در اپ استور و گوگل پلی
آموزش تغییر کشور در اپ استور و گوگل پلی

دلایل این اختلاف در این است که بعضی جاها مشکل حق تکثیر یا کپی رایت وجود دارد، و یا اینکه قوانین محلی یا منطقه ای ممکن است یک سری خدمات خاص را در منطقه‌ای ممنوع کرده باشند و گاهی وقت ها هم این خود توسعه‌دهنده‌ی است که فراموش می‌کند تنظیمات خاص و مناسب را برای کاربر اعمال کند.

با مطالعه این مقاله ،دلیل هر چه باشد تمامی خوانندگان به محتویاتی که در مکان و موقعیت خود به آن دسترسی ندارند، دسترسی پیدا می کنند.

در گوگل پلی و اپ استور ممکن است بعضی از برنامه‌ها  برای بعضی نقاط غیر قابل دسترس می باشند. و می توان خیلی راحت موقعیت خود را با فیلتر شکن و VPN تغییر دهید و به منطقه موردنظر تغییر مکان داد. ولی اگر خود این وی پی ان ها در منطقه‌ای شما در اختیار نباشد باید چه‌ کرد؟

خوشبختانه یک سری راه برای عبور از این موانع برای کاربران وجود دارد. یکی از راه ها اینه که می‌توانید یک فیلتر شکن خریداری کنید و بعد از روشی آسان و راحت که در بالا گفته شد استفاده کنید. حالا در ادامه مقاله ببینیم چطور می‌توان کشور خود در اپ استور و گوگل پلی تغییر دهیم.

نحوه تغییر کشور در گوگل پلی

نحوه تغییر کشور در گوگل پلی
نحوه تغییر کشور در گوگل پلی

متأسفانه انجاک کار تغییر کشور و محل در گوگل پلی کار زیاد آسانی نیست. چون راهی برای این کار وجود ندارد مگر اینکه در واقع به‌طور فیزیکی به منطقه‌ای که خدمات گوگل در آنجا هست سفر کنید! و یا اینکه از فیلتر شکن استفاده کنید.

اگر قصد شما برای تغییر کشور دادن ، خرید فیلتر شکن با حساب گوگل پلی است، که ما به شما پیشنهاد می‌دهیم از نسخه‌ی پولی VPN استفاده کنید که هم قیمت خوبی دارند و هم اینکه به دلیل مجانی نبودن، امنیت شما در اینترنت را تضمین می‌کنند که ما در رابطه با ‘ تفاوت وی پی ان پولی و رایگان ‘ به مزایا و معایب هم به صورت مقاله ای به آن اشاره کردیم .

اگر شما به خاطر دلایل دیگری قصد تغییر منطقه و کشور در حساب گوگل پلی را دارید، پس با تا آخر مقاله باما باشید.

 1. یک نکته‌ی خیلی مهم اینکه حتما توجه داشته باشید که شرکت گوگل با استفاده از روش زیر به شما تنها یک‌بار در سال اجازه می‌دهد کشور خود را تغییر دهید. پس پیش از خواندن این مقاله ، برای انجام این کار حتما مطمئن شوید که خدمات در منطقه ای که می‌خواهید انتخاب کنید وجود داشته باشد.
 2. به http://payments.google.com مراجعه کرده و وارد قسمت تنظیمات و کشور شوید.
 3. روی create new profile ایجاد پروفایل جدید کلیک کرده و اطلاعات لازم خود را وارد نمایید.
 4. پروفایل جدید خود را به عنوان پروفایل کشور پیش‌فرض ‘ Default country profile ‘ که در بالای صفحه در قسمت چپ است را انتخاب کنید.
 5. هم اکنون به کشور انتخاب خود سفر کنید :), یعنی فیلتر شکن خود را روشن کنید و سرور کشور مدنظر را انتخاب کنید تا کاربر آن کشور به نظر برسید.
 6. به Google Play رفته و روی Account واقع در قسمت چپ بالای تصویر کلیک کنید.
 7. به پایین تصویر رفته و روی Country and Profiles کلیک کنید.
 8. پروفایلی را که در بالا گفته شد و ایجاد کرده اید را انتخاب کرده و گوگل پلی را دوباره ار اول راه‌اندازی کنید.

این را در نظر داشته باشید که بهترین کار داشتن فیلتر شکن و VPN روی دستگاه اندرویدی است تا برای دانلود برنامه‌ دیگر هیج محدودیتی در کار نباشد.

نحوه تغییر کشور در اپ استور

نحوه تغییر کشور در اپ استور
نحوه تغییر کشور در اپ استور

شرکت اپل بر خلاف گوگل, تغییر کشور را برای کاربران خود آسان کرده است. در ادامه مقاله با ما باشید:

 1. اول از همه به تنظیمات اپ استور با iTunes خود بروید .
 2. بر روی country/region کلیک کرده و کشور مدنظر خود را انتخاب کنید.
 3. کارت اعتباری معتبری و کد پستی  را انتخاب کنید و یا در صورت نداشتن این اطلاعات گزینه None را بزنید.
 4. همینک می توانید برنامه‌هایی را دانلود و نصب کنید که در کشور انتخابی شما هستند.

آموزش تغییر کشور در اپ استور و گوگل پلی

فهرست