آیا فیلترشکن ها امن هستند ؟! ؟ از VPN برای حفاظت از داده‌ها، حفظ حریم شخصی، ناشناسی و عبور از فیلترینگ استفاده می‌کنیم. اما از کجا مطمئن شویم که از اطلاعات ما واقعا محافظت می‌شود. بیشتر کاربران به محض دانلود VPN، از آن استفاده می‌کنند. حتی با وجود اینکه اطلاعاتی که از طریق آن ارسال می‌کنند، مهم و حساس باشد.

آیا فیلترشکن ها امن هستند ؟!
آیا فیلترشکن ها امن هستند ؟!

در این آموزش ابزارهایی برای تست VPN معرفی می‌کنیم که به کمک آنها می‌توانید مطمئن شوید که از اطلاعات شما به خوبی محافظت می‌شود. قبل از هر چیزی به شما توصیه می‌کنیم که حتما از OpenVPN استفاده کنید، زیرا سطح خوبی از امنیت را برقرار می‌کند. همچنین L2TP و IPSec نیز گزینه‌‌های خوبی هستند، اما مطمئن شوید که از PPTP استفاده نکنید.

آیا فیلترشکن ها امن هستند ؟!

انواع تست برای تشخیص امنیت وی پی ان

 1. تست DNS LEAKوب‌سایت dnsleaktest.com به شما می‌گوید که آیا وی پی ان شما مشکل نشت DNS دارد یا خیر. قابل توضیح است که نشت DNS یک آسیب‌پذیری است که در نتیجه آن ممکن است IP اصلی کاربر فاش شود. برای شروع تست،‌مطمئن شوید که به VPN متصل شده‌اید، سپس وارد وب‌سایت شوید و تست را انجام دهید. نتیجه این تست به شما آدرس IP، نام هاست DNS، موقعیت و نام ISP تان را نشان خواهد داد. اگر این اطلاعات با اطلاعات واقعی شما یکسان باشند، یعنی ابزار VPN شما دچار مشکل نشت DNS است. برای مثال سرور VPN شما در انگلیس است، و شما انتظار دارید موقعیت را انگلیس نشان دهد، ولی برعکس مکان واقعی شما مشخص می‌شود.به تصویر زیر دقت کنید شما هم وقتی وی پی انی رو تست می کنید دقیقا مثل تصویر زیر آی پی vpn با سایت یکی باشد .
 2. تست تغییر ip با vpn
  تست تغییر ip با vpn

  تست آدرس IPیکی از اولین تست‌هایی که بعد از وصل شدن به VPN باید انجام دهید، تست آدرس IP است. با استفاده از سایت whatismyipaddress.com می‌‌توانید به سرعت متوجه شوید که آدرس IP شما در اینترنت چیست، علاوه بر این موقعیت شما روی نقشه مشخص می‌شود. خیلی ساده اگر این آدرس و موقعیت با اطلاعات اصلی و و اقعی شما یکسان بود یعنی این VPN امن نیست.به تصویر زیر دقت کنید :

 3. آیا اتصال به vpn امنه ؟
  آیا اتصال به vpn امنه ؟

  تست آدرس P2P TORRENT IPهمانطور که VPN بین کاربران P2P متداول و رایج می‌شود، مطمئن شدن از امینت و حفاظت اطلاعات بسیار مهم و حائز اهمیت است. سرویس آنلاین ipleak.net، همانند تست IP عمل می‌کند، یعنی اطلاعات IP و موقعیت شما را مشخص می‌کند و علاوه بر اینها torrent IP را هم تست می‌کند. اگر در تست IP تورنت، اطلاعات واقعی شما برگردانده شد یعنی شما امن نیستید.به تصویر زیر دقت کنید :

آیا vpn به اندازه کافی امن است ؟
آیا vpn به اندازه کافی امن است ؟

اگر تست‌ فیلتر شکن نشان داد که سرویس انتخابی شما امن نیست باید چیکار کرد ؟

اگر همه تست‌‌ها اطلاعات واقعی شما را نشان دادند، باید دنبال راه حل و رفع مشکل‌ها باشیم. در نظر داشته باشید که برخی از سرویس‌دهنده‌های VPN جلوی نشت DNS را نمی‌گیرند، بنابراین مطمئن شوید که از سرویس دهنده معتبر و قایل اعتمادی خرید vpn را انجام دهید .

اگر تست IP هنگام استفاده از VPN، اطلاعات واقعی شما یعنی IP اصلی شما را نمایش داد، قبل از هر چیزی مطمئن شوید که به VPN متصل هستید. اگر از اتصال مطمئن هستید، اتصال را قطع و دوباره برقرار کنید و تست را دوباره انجام دهید. اگر دوباره نتیجه همان بود، موضوع را به تیم پشتیبانی سرویس دهنده اطلاع دهید.

اگر تست extended را انجام دادید و مشکل نشت Flash و Java را داشتید، اتصال را بررسی کنید، اتصال را قطع و دوباره برقرار کنید. اگر دوباره نتیجه همان شد، یعنی سرویس شما امن نیست. مشکل را گزارش دهید، دیگر از این VPN که تهیه کردین استفاده نکنید، زیرا سطح حفاظت ضعیفی دارد.

تست‌ VPN تنها چند دقیقه از زمان شما را می‌گیرد، اما در نتیجه شما مطمئن می‌شوید که اطلاعات شما علاوه بر رمزنگاری، به صورت کامل محافظت می‌شوند. در انتها یادآور می‌شویم که هرگز به راحتی نرم افزار‌ یا اپلیکیشن‌ها را دانلود و نصب نکنید. شما در ابتدا باید از شرکت ارائه دهنده این سرویس مطمئن شوید، اعتبار آن‌ها را بررسی کنید، در اینترنت جستجو کنید و نظرات مختلف را بخوانید، و مطمئن شوید که نرم‌افزار یا اپلیکیشن را از سایت معتبر و یا رسمی دریافت کنید.

مهمترین نکته هرگز از فیلترشکن های رایگان استفاده نکنید

استفاده کردن از فیلترشکن های رایگان بسیار خطرناک هستند. چون علاوه بر اینکه ابزار جاسوسی هستند،
از منابع و از RAM و CPU دستگاه شما و از اینترنت شما برای مقاصد خودشون سو ءاستفاده میکنند.

🐾هیچ گربه ای برای رضای خدا موش نمیگیره!

کاربران عزیز توجه کنید که حتما قبل از استفاده از VPN حتی وی پی ان های سایت ما تیک نت وی پی ان برای اطمینان از امنیت vpn که دارید استفاده می کنید اول وی پی ان را تست کنید بعد استفاده کنید که با خیال راحت به گشت و گذار در اینترنت بدون محدودیت پا بزارید . برای ما امنیت و رضایت شما بسیار مهم است و همیشه در این راستا خدمت گذاری به شما کاربران عزیز پیش می رویم .

فهرست