بیشترین کاربران وی پی ان از چه دستگاهی استفاده میکنند ؟

امروزه با گسترش دستگاه هایی که قابلیت استفاده از اینترنت را دارند و روند رو به رشد تکنولوژی زندگی بدون اینترنت بسیار دشوار خواهد شد . مرور تیتر خبر ها ، چک کردن توییت های Twitter ، فیس بوک ،  اینستاگرام و تلگرام و شبکه های اجتماعی ، چک کردن حساب و مشاهده موجودی و صورتحساب بانکی ، نقل و انتقال پول با اینترنت، بیشترین کاربران وی پی ان ، اطلاع رسانی با برنامه های ارسال پیام ، خدمات VOIP ، ثبت نام های آزمون ها و رزرو هتل ها در سراسر جهان و هزاران کاربرد دیگر استفاده از اینترنت را هر روز بیشتر میکند .

اما برخی مشکلات نیز در بعضی کشورهای جهان سوم وجود دارد که این کاربرد ها را در برخی موارد سخت کرده است . اگر بخواهیم ایران را مثال بزنیم میتوان به تحریم های کشور هایی مثل آمریکا اشاره کرد که به خاطر مسائل سیاسی تحریم های یک طرفه ای را علیه ما اعمال میکند که APP STORE شرکت اپل را وادار به محدود کردن IP های ایران به دسترسی به این اپ استور میکند.

یا اگر در مورد تبلیغات گوگل بررسی کنید میبینید که گوگل هم سایت Adwords خود را برای ایرانی ها تحریم کرده و بدون وی پی ان و تغییر IP به کشور دیگر امکان ورود وجود ندارد ! استفاده از خدمات پرداخت ویزا و مستر کارت و همچنین paypal نیز برای ایرانی ها ممنوع است . در دنیایی که تکنولوژی و تجارت با استفاده از اینترنت گشترش یافته است در ایران کاربران با مشکلات متعددی دست و پنجه نرم میکنند .

اما این بخشی از مشکلات هست . مشکل مهم بعدی استفاده بیشترین کاربران وی پی ان از سرویس های مختلف که گاها با خرید وی پی ان و در بعضی موارد نیز استفاده از وی پی ان های رایگان است . ما در مقاله ای به مقایسه VPN رایگان با VPN پولی پرداختیم . تفاوت ها و مزایای هر کدام را گفتیم ولی بیشترین کاربران وی پی ان در ایران مشکلات مختلفی از جمله تهیه وی پی ان امن ، بسته شدن بعضی سرویس های وی پی ان از طرف سیستم فیلترینگ و محدود کردن سرعت اتصال در شرایط خاص را تجربه میکنند .

خوب بعد از مقدمه سراغ اصل مطلب برویم یعنی صورت سوال ما بیشترین کاربران وی پی ان از چه دستگاهی استفاده میکنند ؟

سایت تیک نت با توجه به دارا بودن تعداد کاربران زیاد در طول چندین سال بر اساس استفاده از ابزار های آنلاین و بررسی کاربرانی که به سایت جهت خرید vpn مراجعه میکنند به یک آمار نسبی در این ضمینه رسیده است . در سالهای اخیر استفاده از گوشی های هوشمند زیاد شده و تغریبا گوشی های قدیمی که امکانات محدودی داشتند از دور خارج شدند ، حدود 5 سال پیش بیشترین کاربران وی پی ان از کامپیوتر وارد سایت میشدند و اتصال را روی سیستم عامل ویندوز انجام میدادند و عده محدودی هم روی سیستم عامل مک استفاده میکردند . و حدود 10% هم روی تبلت ها و گوشی های هوشمند اولیه که سخت افزار ضعیف تری نسبت به امروز داشتند .

اما آمار در یک سال اخیر بسیار تغییر کرده و از 90 به 10 درصد  امروزه تقریبا 50-50 شده و تعداد کاربران وی پی ان روی دستگاه های همراه از جمله موبایل و تبلت ها در حال پیشی گرفتن از کامپیوتر ها میباشند و پیش بینی ما در یک سال آینده روند رشد کاربران دستگاه های همراه است . اگر کاربر گوشی های موبایل شرکت اپل یا همان آیفون باشید حتما با ارور 1009 در هنگام ورود به اپستور مواجه شدین که ما در مقاله آموزش کاربردی ترین راهکار رفع ارور 1009 در آیفون و آیپد به آن پرداخته ایم و این مشکل در سالهای اخیر باعث شده که کاربران آیفون همیشه یک وی پی ان دم دست روی گوشی داشته باشند .

 

بیشترین کاربران وی پی ان از چه دستگاهی استفاده میکنند
بیشترین کاربران وی پی ان

با توجه به موارد فوق میتوانیم کاربران وی پی ان را در سال جاری به این صورت تقسیم بندی کنیم :

  • 35% کاربران دستگاه ها با سیستم عامل اندروید
  • 15% کاربران دستگاه ها با سیستم عامل IOS
  • 45% کاربران ویندوز و مک
  • 5% کاربران متفرقه در دستگاه های مختلف

و انتظار داریم کاربران گوشی های موبایل در آینده نزدیک بیشترین درصد را به خود اختصاص دهند .

 

فهرست