ارز بیت کوین bitcoin یک ارز رمزنگاری‌شده و غیرمتمرکز  است که برای کاربران پرداخت‌های ناشناس را امکان پذیر می کند. محرمانه بودن اطلاعات در دنیای امروزس یک نیاز روزافزون است که ارز Bitcoin این امر را محقق ساخته است.

ارز بیت کوین‌ با پول های رایج در جنبه‌های مختلفی تفاوت داردند . به‌طورمثال، اگر شخصی به حساب پنل شما امکلن دسترسی پیدا کند و مقداری ارز را برداشت کند، دیگر هیچ گونه راهی برای برگرداندن بیت کوین‌های از دست رفته یا دزدیده شده وجود نخواهد داشت. البته توی این فکر نباشید که چه کسی حوصله هک کردن و یا پیداکردن اطلاعات امنیتی ارز بیت‌کوین شما را دارد.امروزه بیت کوین ارزش بالایی دارد البته در این لحظه تنظیم این مقاله ریزش محسوسی نسبت به سال های اخیر داشته اما ما معتقدیم که جخش صعودی خود را به زودی دوباره شروع می کند ( هر یک بیت‌کوین در این لحظه برابر است با 3695$ دلار بر اساس قیمت سایت Binance ).

روش های نگهداری امن از بیت کوین
روش های نگهداری امن از بیت کوین

همانطور که گفتیم این نوع ارزها مثل بیت کوین، غیر قابل ردیابی است، پس مناسبترین و بی‌خطر ترین گزینه برای یک دزد اینترنتی یا هکر همین ارزها مثل بیت کوین است.

پس آنهایی که وارد دنیای ارزهای دیجیتال شده اند باید در حفظ امنیت ارزهایش ( Bitcoin,Teter,Ether,…)، بیشترین تلاش خود را انجام دهند. در ادامه مقاله به چند نکته مهم برای حفظ امنیت ارزهایتان ارائه می‌کنیم با تیک نت وی پی ان همراه باشید.

استفاده از کیف پول برای بیت کوین

کیف پول ارز بیت کوین برای تراکنش های بیت کوین که انجام می دهید به شما کمک خواهد کرد. کیف پول‌ها بهتون کمک می‌کنند تا آدرس‌هایی با ترتیب طولانی 13-14 کلمه‌ای را ایجاد کنید. و همچنین زمانی که به دستگاه تان امکان دسترسی ندارید، مبی توانید به بیت کوین‌تان دسترسی داشته باشید. اما باید خیلی مراقب باشید،چون اگر فرد دیگری به این کلمات شما دسترسی پیدا کند به راحتی می‌تواند از حساب کیف پولتان استفاده کند.

سیستم بلاک چین BlockChain یک نمونه از کیف پول های معتبر در زمینه های ارز دیجیتال است.

نگهداری امن ارزهای ديجيتال
نگهداری امن ارزهای ديجيتال

استفاده از چند کیف پول‌

ارزهای دیجیتال مانند Bitcoin در تعداد کیف پول‌ها شما را محدود نمی‌کند. پس، توصیه می کنیم که از بیش از یک کیف پول برای ارزهایتان داشته باشید. برای نمونه، شما می‌توانید یک کیف پول را مخصوص ارسال پول استفاده کنید، یک کیف پول دیگر را مخصوص دریافت پول. با انجام این کار در هر حساب، شما پول کمتری را در کیف پولهایتان خواهید داشت.

رمزگذاری کیف پولتان

کدگذاری و رمزگذاری کیف پول تان یکی از کاربردهای اصلی برای ایمن‌سازی ارزهای شماست. همان‌طور که در قسمت بالای مقاله گفته شد، هر شخصی که به کلمات رمزی کیف پول تان دسترسی داشته باشد، می‌تواند به ارزهایتان از قبیل بیت کوین‌هایتان دسترسی پیدا کند.

توجه رمزنگاری و کدگذاری یک‌ لایه امنیت بیشتر و اضافی را برایتان فراهم می‌کند.

حتما برای امنیت بیشتر سعی کنید از پسوردها و رمزهای عبور قوی استفاده کنید و شامل استفاده از هم کاراکترهای حروفی هم عددی باشد. همیشه رمزهای عبور خود را در یادتان نگه دارید ، البته برای این کار می‌توانید از یک نرم افزار مدیریت رمز عبور استفاده کنید.

اطلاعات رمزی ارزها را خصوصی نگه‌ دارید

اینکه چند کیف پول‌ جداگانه ارز بیت کوین را داشته باشیم خوب است، ولی باید مراقب باشید چون ممکن است کسی اطلاع داشته باشد که شما از کدام کیف پول تان برای استفاده و دریافت ارزهای بیت کوین‌ استفاده می‌کنید.

روش های نگهداری امن از بیت کوین

فهرست