برای رسیدن به معروفیت بالا، ارز بیت کوین را به عنوان یک‌ لقمه چرب و چیلی برای هر فردی تبدیل کرده است. یک واحد پول کاملا مخفی جهانی و اولین پول در حوضه دیجیتال که کاملاً بدون نام است.

این روند رو به رشد افزایشی ارزش بیت کوین یا کلا کریپتوکارنسی، کل دنیا را به یک هیجان واداشته و با این شرایط ایده آل هر شخصی خواهان این است که در حوزه ارزهای دیجیتال (بیت کوین,اتر,…) سرمایه‌گذاری کند تا سرمایه خود را با این شیب تند بازار، افزایش دهد.

ارز بیتکوین یک سیستم مالی جدید و پیچیده پرداخت است. به‌ احتمال‌ فراوان ، شما همه جزئیات جالب و یک سری داستان‌ها در مورد بیت کوین را نمی‌دانید. پس با ما باشید تا به این موضوع جذاب بپردازیم و واقعیت های کوچکی را در مورد این ارز بیان کنیم.

پیدایش بیت کوین

سه داستان جالب در مورد بیت‌ کوین
سه داستان جالب در مورد بیت‌ کوین

ارز بیت کوین در سال 2007 متولد شد، هنگامی که یک فرد مرموز به اسم ساتوشی ناکاموتو یک مقاله درباره : بیت کوین، یک سیستم پولی الکترونیک جفت به جفت را منتشر کرد.

این که ساتوشی ناکاموتو که بود !، هنوز هم مثل یک راز باقی مانده است. اطلاعات حساب کاربری که درباره او است، گفته شده که او یک مرد ژاپنی 38 ساله است. اما مقاله ها و نوضته های او به زبان انگلیسی نوشته می‌شد و طوری بود که انگار زبان اصلی و مادری او انگلیسی بود. البته شاید به این دلیل بوده است که همه افراد درهمه جهان را پوشش دهد. این فرد در بهار 2011 اعلام کرد که به همکاری‌اش با ارز بیت کوین پایان داده است و از آن بعد ناپدید شد وکسی ازش خبر ندارد.

گنج از دست رفته

در اثر یک اتفاق یک فرد انگلیسی به اسم جیمز هاولز، یک دستگاه سخت‌افزار با 7600 بیتکوین را نابود کرد.

سه داستان جالب در مورد بیت‌ کوین
سه داستان جالب در مورد بیت‌ کوین

این ماجرا در سال 2009 اتفاق افتاد ، هنگامی که جیمز شروع به استخراج بیتکوین می‌کند. دوست‌دختر او از سر و صدایی که کامپیوتر تولید می‌کند اعتراض داشته. پس جیمز چاره‌ای جز اینکه تسلیم شود را نداشت. و همین دلیل باعث شد که او این دستگاه را کنار بگذارد و دیگر بی‌خیال استخراج Bitcoin شود. همچنین باز در 2012 او روی کامپیوتر خود آبمیوه ریخت و سیستم او نابود شد و درآخر آن را دور ریخت . هنگامی که نرخ بیت کوین افزایش یافت، جیمز یاد کیف پول بیتکوین خود افتاد. و متأسفانه متوجه شد که اطلاعات ضروری سخت‌افزار خود را در هیچ حا یادداشت نکرده است

آخر داستان هنوز تمام نشده و ادامه داره. امروز قیمت هر بیتکوین در هنگامی که این مقاله نوشته شده 3500$ دلار است و کل بیت کوین های جیمز چیزی در حدود 262500 $ دلار است. از این قضیه پنج سال گذشت و جیمز هنوز به پیدا کردن گنج از دست رفته خود امیدوار است.

جوان بیت کوین میلیونری

جوان بیت کوین میلیونری
جوان بیت کوین میلیونری

اسم اریک فینمن نام یک پسری است که در سن 18 سالگی به لطف ارز بیتکوین به یک میلیونر جوان و مشهور تبدیل شد. اریک فینمن در سال 2011 و در جشن تولد 12 سالگی خود را جشن گرفت و از پدربزرگ خود 1000 $ دلار را به‌عنوان هدیه دریافت کرد .

برادر بزرگ‌ اریک فینمن درباره Bitcpin به او گفت و با مشورت برادرش او 1000 دلار از هدیه تولدش را در پول دیجیتالی بیتکوین سرمایه‌گذاری کرد. خلاصه اینکه در 2014 اوسرمایه خود را 100000$ دلار فروخت و خود یک کمپانی به اسم بوتانگل را تاسیس کرد که کار این شرکت یک سرویس ویدیو چت تحصیلی است.

بهتون پیشنهاد می کنیم که روش های نگهداری امن از بیت کوین را نیز مصالعه کنید.

فهرست