هک شدن و دزدیده شدن حساب‌کاربری فیسبوک با وجود تمام خاطره‌ها و پیام‌هایی که در مدت زمان مشخص داشته اید، یک اتفاق بد و ناخوشایند برای هر شخصی است.

هنگامی که اکانت فیسبوک شما هک شده باشد، تلاش‌ شما برای ورود به اکانت تان بی نتیجه است چون شخصی که اطلاعاتی در زمینه هک میداند مطمئنا از راه‌های بازیابی رمز عبور و تغییر ایمیل خبر داره و این ها را برای شما غیر ممکن خواهد کرد.

دزدها به راحتی می‌توانند از اطلاعات شخصی شما استفاده کنند و مشکلات فراوانی در زندگی شخصی تان ایجاد کنند. روش های زیادی برای برگرداندن سریع حساب کاربریتان وجود دارد که نشان می‌دهد که کاربران همیشه می‌خواهند اکانت هک شده Facebook خود را هر چه سریعتر بازگردانند.

مراحل بازگرداندن اکانت فیس‌ بوک هک شده

خوشبختانه بازگرداندن فیسبوک هک شده یک فرآیند طولانی یا پیچیده ای نیست با ما همراه باشید.

نحوه بازگرداندن اکانت فیس‌ بوک هک شده
نحوه بازگرداندن اکانت فیس‌ بوک هک شده

هنگامی که از بازگرداندن اکانت فیس‌بوک صحبت می‌شود این نکته رو هواستان باشد که هر چه زمان بیشتری را صرف تلاش برای جستجوی برای روش بازپس‌گیری تلف کنید ، فرد هکر زمان بیشتری برای سرقت اطلاعات حسابتان را دارد.

مراحل آموزش در این مقاله راحت است و شرکت Facebook آماده پاسخگویی برای کمک به شما و پیگیری برای بازپس‌گیری اکانت دزدیده شده‌تان هستند.

مراحل را دنبال کنید :

اعلام پیج هک شده به فیسبوک

چگونه به اکانت فیس بوک هک شده و فراموش شده خود دسترسی پیدا کنیم
چگونه به اکانت فیس بوک هک شده و فراموش شده خود دسترسی پیدا کنیم

ابتدا به لینک https://www.facebook.com/hacked مراجعه کنید و بعد برروی دکمه‌ی “My Account is compromised” یا “حساب من به خطر افتاده” کلیک کنید. بعد از این کار Facebook این امکان را به شما می‌دهد تا با زدن ایمیل، شماره تلفن یا نام کامل خود، اکانت فیسبوکتان را جستجو کنید.

چگونه به اکانت فیس بوک هک شده و فراموش شده خود دسترسی پیدا کنیم
چگونه به اکانت فیس بوک هک شده و فراموش شده خود دسترسی پیدا کنیم

تنظیم دوباره پسورد (رمز عبور)

وقتی که اکانت تان را پیدا کردید، فیس‌بوک ازتون می‌خواهد که پسورد قبلی خود را وارد کنید این نکته که از آنجایی که هکر رمزعبور حسابتان را عوض کرده است، همان پسوردی که قبلا استفاده می‌کردید به عنوان رمز عبور قبلی شناخته می‌شود. چون حسابتون هک شده دیگه رمز فعلی‌تان کار نمی‌کند، زیرا هکر پسورد قبلی شما را تغییر داده است. پس، برای برگرداندن حسابتان باید روی گزینه “Reset my password” کلیک کنید.

تغییر ایمیل اولیه‌ حساب

اولین اقدامی که هکر و دزد پس از هک کردن اکانت فیس‌بوک می‌کند تغییر پسورد است. در مرجله بعدی او اقدام به تغییر ایمیل اصلی می کند تا تضمین کند که دیگر کاربر نتواند با موفقیت گذرواژه خود را تغییر دهد و گذرواژه جدید را دریافت کند.

اصلا جای نگرانی نیست، چون شما به راحتی می‌توانید ایمیل را باز به ایمیل قبلی خود تغییر دهید. به‌سادگی برروی گزینه  “?No longer have access to these” یا “به هیچ‌یک دسترسی ندارید؟ ” کلیک کنید.

بعد از کلیک روی این گزینه، شما دیگر می‌توانید پسورد جدید خود را در آدرس ایمیل واردشده و جدید دریافت کنید و به اکانت فیسبوک خود بازگردید.

استفاده از پسورد قوی یک کلید ایمنی برای حساب شماست. Facebook امکان اضافه کردن برخی از آشنایان به لیست تماس‌های نزدیک را برای فرستادن جزئیات حساب کاربری تان در صورت هک شدن حساب براتان فراهم کرده است.

البته، هکر به راحتی می‌تواند دوستان این لیست را به‌ آسانی حذف کند پس در این صورت آن هم کمکی نمی‌کند. اما با توجه به تعداد اکانت هایی که تاکنون مورد هک قرار گرفته اند، فیس‌بوک حتما با استراتژی‌های بهتری از چنین مشکلاتی جلوگیری خواهد کرد.

آموزش مورد بحث در این پست برای بازگرداندن حساب اکانت فیس‌بوک به کاربر کمک خواهد کرد، ولی کاربران باید کارهای امنیتی لازم را برای اکانت خود حتما انجام دهند تا دیگر هیچ وقت با این مشکلات مواجه نشوند.

نحوه بازگرداندن اکانت فیس‌ بوک هک شده

فهرست