Pptp وی پی ان یک فرایند ایجاد و مدیریت اتصالات در vpn می باشد و یا به عبارت دیگر یک سرویس مورد استفاده پروتکل های tunneling نقطه به نقطه می باشد که آن را با اسم pptp که مخفف کلمات point-to-point tunneling protocol می باشد میشناسند .

وی پی ان PPTP چیست ؟
وی پی ان PPTP چیست ؟

یکی از راه های متداول ایجاد یک اتصال وی پی ان میباشد که عملکرد آن در لایه دو که لایه data link بهش گفته می باشد که از مدل osi میباشد است ، پروتکل pptp vpn همچنین مشهور به vpn تحت pptp است. استفاده از PPTP به صورت primary شبکه ها رو قادر می سازد که در پروتکل های متفاوت عبور ترافیک را انجام دهند که با این کار داده را میتوان به بیش از یک نقطه تحت شبکه ارسال کرد.

وی پی ان PPTP چیست ؟

پروتکل Pptp در VPN یک معماری client/server را ایجاد و استفاده میکند و از هر جا که کلاینت pptp به یک server متصل بشود میتواند از دسترسی وی پی ان استفاده کند، این ارتباط تحت tcp و GRE میباشد که ارتباطات vpn رو قادر به کپسوله سازی و رمزنگاری داده ها میکند پس پروتکل pptp به طور کلی از TCP با port 1723 برای ایجاد یک تونل و اتصال بین هر دو وسیله در سطح شبکه استفاده میشود.

شما با خرید وی پی ان از سایت می توانید از این سرویس در همه دستکاه های که این سرویس را پشتیبانی می کنند استفاده کنید.

از pptp vpn برای ایجاد دسترسی های راه دور یا Remote و نیز ارتباطات وی پی ان ، از نوع site-to-site استفاده میشود .

یک نکته مهم در مورد پروتکل PPTP درسته که راه اندازی و استفاده از این پروتکل آسان است اما دارای مشکلات و آسیب پذیری های زیادی است، و بیشترین آسیب پذیری ها هم مربوط به احراز هویت این پروتکل است.

وی پی ان PPTP چیست ؟

فهرست