پیدا کرد vpn و فیلتر شکن پرسرعت یکی از دغدغه های ایرانیاست که بسیار به آن توجه دارند که مثلاً به سایت‌هایی مثل فیس‌بوک و یوتیوب به‌سرعت دسترسی داشته باشند.

اگرچه این سایت‌هایی که اسم بردیم بسیار محبوب‌ هستند، ولی به خاطر محدودیت‌های جغرافیایی، در بسیاری از کشورها قابل‌ دسترسی نیستند که دقیقا شما برای حل این مشکل به دنبال VPN پرسرعت هستید.

در ادامه مقاله با یک سری نکات آشنا می شوید که باید برای خرید vpn پرسرعت  بدانید و آن را پیش از خرید کردن بررسی نمایید .

مرحله اول پینگ گرفتن

روش پینگ می تواند نشان دهد که سرعت تبادل اطلاعات به چه صورت است و با عدد نشان میدهد و این عدد هرچقدر کمتر باشد شما سرعت بیشتری خواهید داشت.

دو تا از عوامل داشتن پینگ پایین که یکی مربوط به کیفیت و نوع سرور فیلتر شکن شماست و در این مورد دیگر از شما کاری بر نخواهد آمد به جز خرید VPN از یک سایت معتبر و عامل دوم موقعیت مکانی سرور وی پی ان شما و فاصله آن با موقعیت کنونی شماست، شما باید تا حد ممکن سعی کنید سروری را انتخاب کنید که فاصله کشور موردنظر با ایران کم‌تر باشد تا پینگ شما و درنهایت سرعت بالاتری را داشته باشید.

ببینید وی پی ان هایی که از سایت تیک نت ارائه می‌شود از چند کشور متفاوت هستند که هرکدام از این کشورها برای نیازهای کاربران ایرانی تدارک دیده‌اند اما اگر فعالیت خاصی را ندارید به شما توصیه می کنیم که از سرور کشور ترکیه برای اتصال استفاده کنند چون به دلیل نزدیکی سرعت بالاتری را در اختیار شما قرار دهد.

شما می توانید برای بررسی پینگ تان کلمه Ping را در گوگل سرچ کنید، سایت‌های بسیاری این خدمات را به شما ارائه می‌دهد.

پیدا کردن vpn پرسرعت آسان است
پیدا کردن vpn پرسرعت آسان است

دقت داشته باشید که افت سرعت با VPN هرچند نامحسوس کاملاً اجتناب‌ناپذیر است به این دلیل که رمزنگاری شدن اطلاعات و فعالیت شما در فضای مجازی در یک پروسه انجام میشه که البته از لحاظ امنیت و حفظ حریم خصوصی در فضای مجازی کاملاً به نفع شما است.

سرعت بارگذاری فیلتر شکن

احتمال دارد شما بخواهید فایل‌هایی را با حجم زیاد آپلود کنید. برای انجام این کار، به یک وی پی ان با سرعت آپلود بالا نیاز دارید. وصل شدن سریع این امکان را به شما می‌دهد داده‌های خود را با خدمات ابر مانند Livedrive  و  Dropbox همگام‌سازی کنید.

VPN سریع برای دانلود

شما بدون اتصال سریع فیلتر شکن نمی‌توانید برنامه‌های تلویزیونی و یا فیلم را در یوتیوب یا هر سایت دیگر نگاه و دانلود کنید. طبق تجربه‌ای که در این چند سال کسب کرده ایم، این را می‌دانیم که خرید وی پی ان پرسرعت برای دانلود از نت از نیازهای مهم یک کاربر در اینترنت است که این سرعت به پینگ سرور , کیفیت سرور، تعداد کاربران وصل شده به آن سرور و بستگی دارد.

پیدا کردن vpn پرسرعت آسان است
پیدا کردن vpn پرسرعت آسان است

بهبود و افزایش سرعت وی پی ان

با توجه به اینکه در اول مقاله گفتیم افت سرعت در هنگان اتصال به وی پی ان تا حدودی طبیعی است اما ما می‌توانیم این افت سرعت را به حداقل برسانیم، که کافی است از یک ارائه‌دهنده سایت معتبر و باکیفیت وی پی ان را خریداری کرده و به نکات زیر عمل کنید. در اول اطمینان داشته باشید که سرور کشوری که انتخاب کرده‌اید، نزدیک‌ترین فاصله را با موقعیت مکانی فعلی شما داشته باشد .

انتخاب سرویس مناسب

اولین قدم شما این است که سعی کنید تا سرویس اتصال خود را در راستای نیازتان انتخاب کنید. منظور از پروتکل همان نوع وی پی ان شماست. سرویس PPTP و L2TP و … که در سرعت VPN شما تأثیر خیلی زیادی دارد و دلیل آن نیز فرق نوع رمزنگاری اطلاعات شما در هر کدام از پروتکل هاست.

برای نمونه پروتکل PPTP از  یک رمزنگاری ساده‌تر و استاندارد استفاده می کند و تقریباً می توان گفت که هیچ تأثیری در افت سرعت شما نخواهد داشت البته این فکر را نداشته باشید که هیچ امنیتی برای اتصال شما فراهم نمی‌کند.

پیدا کردن vpn پرسرعت
پیدا کردن vpn پرسرعت

ولی اگر شما فعالیت خاصی مثل کار با حساب های بانکی و یا ورود به وبسایت‌هایی که اطلاعات آنها بسیار حساس هستند ندارید هیچ الزامی در استفاده از پروتکل‌هایی که رمزنگاری قوی و حرفه‌ای دارند نخواهید داشت.

VPN هایی با رمزنگاری قوی تر

وی پی ان Openvpn نیز خود شامل دو نوع پروتکل UDP و TCP است که TCP دارای رمزنگاری ضعیفتر و UDP قدرت رمزگذاری بالاتری دارد و البته سرعت شما را بیشتر از دیگر فیلتر شکن ها تحت تأثیر قرار می دهد.

پروتکل بعدی پروتکل L2TP است که یک حد استاندارد بین امنیت و سرعت را دارد و این سرویس نیز یکی از پیشنهادی‌های ما برای شماست اما بازهم این نکته رو تاکید می‌کنیم که برای کارهای عادی مانند گشت و گذار در نت و دانلود و تماشای فیلم از پروتکل PPTP استفاده کنید.

فهرست