بیایید همین حالا از کار بیفتیم: آیفون ها معمولاً از بدافزار محافظت می کنند. تا زمانی که آی فون خود را به روز کرده و آن را فرار از زندان نکنید ، سیستم عامل آن (iOS) به طور موثری برنامه های ماسهبازی را به منظور جلوگیری از سرقت اطلاعات شخصی شما ، مختل کردن برنامه های دیگر و آسیب رساندن به تلفن شما ، به طور موثر ماسهبازی می کند.

اما مقاومت در برابر بدافزار آیفون شما را از سارقان ، هکرها و اعضای خانواده خونگرم محافظت نمی کند. و مطمئناً شما را از اجازه کورکورانه اجازه دسترسی به برنامه های طراحی شده به عکس ها ، مخاطبین یا مکان فیزیکی شما باز نمی دارد.

بنابراین ، چه در حال تنظیم یک آیفون جدید هستید یا سالها از “ارتباط اینترنتی” محبوب اپل استفاده کرده اید ، حتما این 7 نکته را برای حداکثر امنیت و حفظ حریم شخصی دنبال کنید.

7 نکته ضروری برای امنیت آیفون

 1. iOS خود را به روز کنید

  این احتمالاً مهمترین و ساده ترین کاری است که می توانید برای ایمن ماندن و نگه داشتن آیفون خود به آرامی انجام دهید. به روزرسانی های iOS اشکالات و نقص های امنیتی را که خطر دارد داده های خصوصی شما را در معرض خطر قرار دهد ، برطرف می کند.

  آسیب پذیری اخیر Broadpwn نمونه بارز این امر است و خوشبختانه با به روزرسانی iOS 10.3.3 که اپل در تاریخ 19 ژوئیه 2017 منتشر کرد ، برطرف شد. به یک هکر اجازه داده است که از راه دور آیفون را در محدوده Wi-Fi کنترل کند و حتی از آن تلفن استفاده کند تا سایر آیفون های اطراف را آلوده کند. این چیزهای ترسناکی است و دقیقاً به همین دلیل است که بروزرسانی های iOS بسیار ضروری هستند

  به روزرسانی های iOS نیز برای جلوگیری از فلج شدن آیفون های قدیمی با جدیدترین ویژگی های گرسنه پردازنده ، متناسب با مدل های خاص iPhone است. بنابراین حتماً هر بروزرسانی iOS را که می بینید نصب کنید.

 2. استفاده از یک کد عبور (و شناسه لمسی)

  این شخص فاقد فکر است. آیفون شما همه چیز را در مورد شما می داند. این کیف پول ، آلبوم عکس و کتاب آدرس شما است – مین طلایی برای مجرمان. خوشبختانه ، 6 رقم کوچک تمام چیزی است که برای دور نگه داشتن این افراد لازم است.

  “اما کدپستی برای تایپ کردن خیلی طولانی طول می کشد!” شما بگو؟ نه ، آنها نمی کنند شما می توانید آن را در 2 ثانیه مسطح انجام دهید ، و این تنها طبیعت پس از چند بار تبدیل به طبیعت دوم می شود. همچنین ، آیا شما تا به حال این را در مورد قفل های خانه خود بگویید؟ “من درهایم را قفل نمی کنم زیرا برای باز کردن آنها خیلی طولانی طول می کشد.” نه ، زیرا آن ثانیه های اضافی برای تأمین خانه شما هزینه ای بسیار اندک دارند.

  و با فعال کردن Touch ID ، به هر حال به ندرت مجبور خواهید بود که کد عبور خود را تایپ کنید ، بنابراین بهانه ای برای استفاده نکردن از آن وجود ندارد (هرچند که Touch ID همراه با مبادلات خاص خود است).

 3. خدمات موقعیت مکانی را روشن کنید

  از شما سؤال خواهد شد که آیا می خواهید این کار را هنگام تنظیم یک آیفون جدید انجام دهید ، و توصیه ما این است که این کار را انجام دهید. این یکی از بهترین دلایل داشتن تلفن هوشمند است: برای پیمایش ، یافتن رستورانهای اطراف ، گرفتن هشدارهای آب و هوایی محلی و غیره مفید است.

  مهمتر از همه ، سرویس مکان برای ردیابی آیفون گمشده یا سرقت شده شما ضروری است. و اگر باتری شما می میرد؟ بدون عرق. آیفون شما حتی می تواند آخرین مکان شناخته شده خود را درست قبل از اینکه اتفاق بیفتد ارسال کند.

  شما همچنین کنترل کاملی دارید که برنامه ها می توانند و نمی توانند به مکان شما دسترسی داشته باشند و چه موقع. به عنوان مثال ، می توانید به برنامه Weather خود اجازه دهید تا از موقعیت مکانی شما برای نمایش اطلاعات محلی محلی استفاده کند ، اما مکان شما را از Facebook مخفی می کند. (در مورد مجوزهای برنامه های فردی در نکته شماره 4 بیشتر بخوانید.)

 4. خدمات موقعیت مکانی را روشن کنید

  از شما سؤال خواهد شد که آیا می خواهید این کار را هنگام تنظیم یک آیفون جدید انجام دهید ، و توصیه ما این است که این کار را انجام دهید. این یکی از بهترین دلایل داشتن تلفن هوشمند است: برای پیمایش ، یافتن رستورانهای اطراف ، گرفتن هشدارهای آب و هوایی محلی و غیره مفید است.

  تهیه vpn برای امنیت آیفون
  تهیه vpn برای امنیت آیفون

  اگر همیشه نظر خود را تغییر دهید ، می توانید برای خنثیسازی آن همیشه به تنظیمات خود مراجعه کنید. در حقیقت ، توصیه می کنیم گاهی اوقات مجوزهای همه برنامه ها را مرور کنید تا مطمئن شوید که شما (یا فرزندتان) به طور اتفاقی چیزی را که نباید داشته باشید مجاز نیستید.

 5. تأیید هویت دو عاملی را روشن کنید

  اگر کسی رمز ورود Apple ID شما را دریافت کند ، به کل حساب شما دسترسی پیدا می کند ، و حتی می تواند موسیقی و برنامه هایی را به نام شما بخرد. تأیید هویت دو عاملی برای جلوگیری از این امر لایه دیگری از امنیت را اضافه می کند.

  به طور خلاصه ، هر کسی که با شناسه و رمزعبور Apple شما سعی در ورود به یک دستگاه جدید کند ، ابتدا باید یک کد تأیید صحت 6 رقمی را که برای یکی از دستگاههای دیگر شما ارسال شده است وارد کنید. بدون آن کد ، هیچ کس نمی تواند به حساب شما وارد شود – حتی اگر رمز ورود شما را داشته باشد.

 6. از VPN استفاده کنید

  خوب ، بنابراین ممکن است این هزینه برای شما داشته باشد ، اما ارزش آن را برای امنیت و حفظ حریم خصوصی شما بدست می آورد. شما با خرید VPN آیفون یک VPN (شبکه خصوصی مجازی) کل اتصال اینترنتی شما را رمزگذاری می کند ، بنابراین می توانید با اطمینان از هر شبکه Wi-Fi (حتی شبکه های محافظت نشده عمومی) استفاده کنید.

  7 نکته ضروری برای امنیت آیفون
  7 نکته ضروری برای امنیت آیفون

  با یک VPN ، هیچ کس نمی تواند آنچه را که آنلاین انجام می دهید ، استراق سمع کند ، وب سایت ها و شبکه های تبلیغاتی قادر به دیدن موقعیت واقعی شما نخواهند بود. در واقع ، می توانید موقعیت مکانی خود را تغییر دهید تا تقریباً در هر نقطه از جهان به نظر برسید – برای دسترسی به فیلم های مورد علاقه خود هنگام مسافرت بسیار مفید است.

  اما مراقب باشید که کدام VPN پرسرعت برای آیفون را انتخاب کنید. تمام ترافیک اینترنت خود (از جمله گذرواژه‌ها و اطلاعات کارت اعتباری) را از طریق سرورهای VPN ارسال خواهید کرد ، بنابراین مطمئناً قبل از استفاده از VPN خود به توسعه دهنده اعتماد خواهید کرد.

  به VPN های رایگان نیز احتیاط کنید. برای حفظ سرورهای مورد نیاز برای VPN هزینه زیادی هزینه دارد ، بنابراین VPN های معتبر به ندرت رایگان هستند. قبل از نصب ، بررسی برنامه ها را بخوانید تا ببینید دیگران درباره سایت VPN چه می گویند ، و از بررسی هایی که در مورد بررسی های منفی بیش از حد وجود دارد ، خودداری کنید.

7 نکته ضروری برای امنیت آیفون

فهرست