آیا می توانید خود را به طور کامل از اینترنت حذف کنید؟

با امکان واقعی ظاهر شدن اطلاعات شخصی در سراسر اینترنت، اطمینان از از بین رفتن همه آثار شما می تواند دشوار باشد. در اینجا چند مرحله وجود دارد که می توانید در سفر خود سعی کنید تا خصوصی تر باشید, با تیک نت وی پی ان همراه باشید

آیا می توانید خود را به طور کامل از اینترنت حذف کنید؟
آیا می توانید خود را به طور کامل از اینترنت حذف کنید؟

۷ مرحله برای حذف کامل خود از اینترنت

  1. اطلاعات شخصی خود را از Google حذف کنید
  2. با مدیر وب سایت تماس بگیرید
  3. تمام حساب های آنلاین، وبلاگ ها و پست های انجمن قدیمی خود را حذف کنید
  4. انصراف از کارگزاران داده
  5. تاریخچه مرورگر و موتور جستجو را پاک کنید
  6. همه چیز را رمزگذاری کنید و از طریق Tor مسیریابی کنید
  7. فقط از ارز دیجیتال و پول نقد استفاده کنید

آیا می توانید خود را به طور کامل از اینترنت حذف کنید؟

1. اطلاعات شخصی خود را از Google حذف کنید

احتمالاً گوگل بیشتر از بهترین دوست شما در مورد شما می داند. سابقه جستجوی شما و داده‌های فعالیت Google یک معدن طلای واقعی اطلاعات شخصی است. روش های مختلفی برای حذف داده های خود از گوگل وجود دارد.
از سرویس حذف گوگل استفاده کنید. می‌توانید حساب Google خود را برای همیشه حذف کنید و اطلاعاتی را که Google از شما جمع‌آوری کرده است پاک کنید. همچنین می‌توانید فقط سرویس‌های خاصی مانند Gmail یا YouTube را حذف کنید.
نتایج جستجوی ناخواسته در مورد خود را حذف کنید. می‌توانید درخواست کنید که نام‌های خاصی از شما از نتایج جستجوی Google حذف شود. اگر درخواست شما با معیارهای خاصی مطابقت داشته باشد، Google از آن پیروی می کند، مانند اینکه محتوا حاوی اطلاعات قابل شناسایی شخصی یا تصاویر صریح باشد. از ماه مه 2022، Google خط مشی خود را در مورد حذف اطلاعات شناسایی شخصی برای پوشش اطلاعات تماس مانند شماره تلفن، آدرس ایمیل یا آدرس فیزیکی شما گسترش داده است.
نتایج جستجوی گوگل را به روز کنید. اگر برخی از اطلاعات شما در اینترنت به‌روزرسانی یا حذف شده است، اما Google همچنان اطلاعات قدیمی را نشان می‌دهد، می‌توانید از Google بخواهید محتوای قدیمی را حذف کند. آیا می توانید خود را به طور کامل از اینترنت حذف کنید؟

2. با مدیر وب سایت تماس بگیرید

برای حذف محتوا از یک وب‌سایت، باید با شخصی که وب‌سایت را نگهداری می‌کند، به نام مدیر وب‌سایت تماس بگیرید. صرفاً درخواست از گوگل برای حذف آن از نتایج جستجو، آن را از خود صفحه وب پاک نمی کند. افراد می توانند اطلاعات شما را از طریق URL ها، اشتراک گذاری رسانه های اجتماعی یا سایر موتورهای جستجو پیدا کنند، حتی اگر از جستجوی Google حذف شوند.

متأسفانه تصمیم برای حذف یا حفظ اطلاعات شما در وب سایت به عهده مدیر وب سایت خواهد بود، بنابراین بهترین گزینه این است که با درخواست خود مودبانه رفتار کنید. درخواست خود را از طریق فرم تماس وب سایت یا پشتیبانی ایمیل ارسال کنید.

3. تمام حساب های آنلاین، وبلاگ ها و پست های انجمن قدیمی خود را حذف کنید

حساب های رسانه های اجتماعی

بر کسی پوشیده نیست که غول های رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک، اینستاگرام و تیک تاک به نفع حریم خصوصی شما عمل نمی کنند. از نظارت فعالانه کاربران، نقض داده ها، تا اتهامات جاسوسی، مهم است که بدانید دقیقاً با اطلاعات شما چه کاری انجام می شود و مهمتر از آن، چه زمانی باید از شر پروفایل های خود خلاص شوید.

بیشتر بخوانید :
دلایل استفاده از VPN در  گوشی

چگونه آدرس IP خود را مخفی کنیم

پنج نکته برای تجربه ایمن در اینترنت

همه چیز درباره VPN آیفون

4. از کارگزاران داده انصراف دهید

کارگزاران داده یا کارگزاران اطلاعات شرکت هایی هستند که در جمع آوری و فروش داده ها از شرکت ها و افراد تخصص دارند. این معمولاً از طریق انجام جستجو در رکوردها و پایگاه های داده در دسترس عموم انجام می شود. بسته به کشوری که در آن زندگی می کنید، می توانید از این نوع خدمات جمع آوری از طریق ارگان های دولتی مربوطه انصراف دهید.

5. تاریخچه مرورگر و موتور جستجو را پاک کنید

تاریخچه مرورگر شما سابقه تمام سایت ها و سرویس هایی است که به صورت آنلاین استفاده کرده اید. همچنین شامل حساب‌هایی است که وارد آن شده‌اید، فرم‌هایی که پر کرده‌اید، و کوکی‌هایی که در دستگاه‌هایتان باقی مانده‌اند و می‌توانند شما را ردیابی کنند.

در حالی که استفاده از پنجره‌های ناشناس یا خصوصی برای انجام جستجوها راهی عالی برای محدود کردن آثاری است که از خود به جا می‌گذارید، انجام این کار در مدت زمان طولانی‌تری ممکن است ناخوشایند باشد. پاک کردن منظم تاریخچه مرورگر شما ایمن تر و زمان کمتری است. اکثر مرورگرها به شما امکان می دهند این فرآیند را خودکار کنید. یا می توانید DuckDuckGo را انتخاب کنید که ناشناس است و سابقه جستجوی شما را حفظ نمی کند.

6. همه چیز را رمزگذاری کنید و از طریق Tor مسیریابی کنید

Tor یک شبکه ناشناس کند اما مؤثر است. این کامل نیست اما به پنهان کردن هویت شما از افرادی که می خواهید با آنها تماس بگیرید نزدیک است. برای اینکه امنیت بیشتری داشته باشید، ابتدا با روشن کردن VPN، اتصال خود را رمزگذاری کنید، سپس از Tor، به طور ایده‌آل در داخل یک سیستم عامل مانند TAILS استفاده کنید.

7. فقط از بیت کوین و پول نقد استفاده کنید

شما نه تنها زمانی که از دستگاه ها یا حساب های خود استفاده می کنید، بلکه هر بار که خرید الکترونیکی انجام می دهید، ردیابی می شوید. پرداخت با کارت نقدی یا پی پال شما را شناسایی و مکان یابی می کند. برای برخی افراطی است، اما بهتر است با بستن کامل حساب بانکی و همه کارت‌ها، ناشناس بودن خود را دست نخورده نگه دارید.

فهرست