VPN چیست؟

VPN یا همان شبکه خصوصی مجازی ، یک شبکه خصوصی است که در حالی که از یک مکان به مکان دیگر در اینترنت سفر می کند ، داده ها را رمزگذاری و انتقال می دهد. استفاده از VPN برای اتصال به اینترنت به شما امکان می دهد وب سایت ها را به صورت خصوصی و ایمن گشت و گذار کنید و همچنین به وب سایت های محدود دسترسی پیدا کنید و بر بلوک های سانسور غلبه کنید.

VPN ها فقط برای دسک تاپ یا لپ تاپ نیستند – می توانید VPN را نیز در تلفن آیفون ، آی پد یا آندروید خود تنظیم کنید.

این راهنما دقیقاً چگونگی عملکرد یک VPN و آنچه را می توان برای آن استفاده کرد ، و همچنین به مواردی که قبل از انتخاب یک خرید وی پی ان مناسب برای نیازهای شما می پردازید ، می پردازد.

سرویس VPN چگونه کار می کند؟

استفاده از VPN برای اطمینان از امنیت داده های شخصی شما مانند این عمل می کند:

  • پس از روشن شدن سرویس VPN با اینترنت ، به یکی از سرورهای ارائه دهنده VPN وصل خواهید شد
  • در همان زمان آنها آدرس IP (مجموعه ای بی نظیر از شماره هایی که دستگاه شما را شناسایی می کند) را در اختیار شما سرور خاص قرار می دهد. به جای استفاده از آدرس IP شخصی خود ، از شخصی استفاده می کنید که به ارائه دهنده VPN تعلق دارد.
  • اتصال اینترنت شما نیز رمزگذاری شده است (فرآیند تبدیل داده به کد برای جلوگیری از دسترسی غیرمجاز) بین دستگاه و سرور شما به آن وصل شده اید.
  • پنهان کردن آدرس IP شما اجازه می دهد تا به صورت خصوصی به اینترنت دسترسی پیدا کنید و به جلوگیری از ردیابی یا ردیابی مرورگر کمک می کند. سپس می توانید به صورت خصوصی و ایمن در وب گشت و گذار کنید.

هنوز هم کمی گیج است؟ ما دوست داریم از این مثال برای هلیکوپتر قدیمی خوب استفاده کنیم. منظور ما این است

شما در حال رانندگی در آزادراه ، عینک آفتابی ، مو به پایین ، رادیو در حال انفجار تیلور سویفت هستید و یک بالگرد بالای سر شما وجود دارد.

NB این یک هلیکوپتر معمولی نیست: در هیئت مدیره گروهی از هکرها از کافی شاپ محلی هستند ، ISP (ارائه دهنده خدمات اینترنت) تاریخ مرور شما را که ردیابی همه چیز را دارند ، ردیابی می کنند.

آنها می توانند همه کارهایی را که انجام می دهند ببینند و از این موضوع بسیار خوشحال هستند.

اما صبر کنید ، یک تونل. داخل تونلی که می روید و ناگهان آن هلیکوپتر نمی تواند کاری را انجام دهد. تا زمانی که در آن تونل مخفی باشید مخفی هستید.

راهنمای نهایی شبکه های خصوصی مجازی (VPN)
راهنمای نهایی شبکه های خصوصی مجازی (VPN)

به این تونل به عنوان VPN فکر کنید. پس از روشن شدن ، یک تونل ایمن بین دستگاه و اینترنت ایجاد کنید. هر اتفاقی که در آن تونل رخ می دهد رمزگذاری شده است ، یعنی فقط شما می توانید به آن دسترسی داشته باشید.

بله ، این بدان معناست که دولت ها ، ISP ها ، هکرها ، رئیس شما (حتی مادر شما) نمی توانند آنچه را که شما بصورت آنلاین انجام می دهید ، ردیابی کنند.

معنی رمزگذاری VPN چیست؟

رمزگذاری فرآیند گرفتن برخی از اطلاعات (داده های شما) و scrambling آن است که امکان خواندن آن وجود ندارد. هنگامی که با استفاده از VPN به اینترنت وصل می شوید ، اتصال شما رمزگذاری می شود ، به این معنی که اگر مجرمان سایبری می توانند جریان داده های شما را رهگیری کنند ، تمام آنچه آنها دریافت می کنند کد جیبی است.

راهنمای نهایی شبکه های خصوصی مجازی (VPN)

فهرست