تفاوت Smart DNS Proxy با VPN چیست؟

آیا می خواهید به وب سایت ها و فیلم های مسدود شده جغرافیایی (یعنی منطقه محدود) دسترسی پیدا کنید؟  VPN یا Smart DNS هر دو این کار را انجام می دهند. اما آنها یکسان نیستند. ما لیستی سریع از تفاوت های کلیدی بین یک پروکسی Smart DNS و یک VPN را گردآوری کرده ایم تا به شما کمک کند تصمیم بگیرید که چه چیزی برای شما مناسب است.

پروکسی Smart DNS چیست؟

پروکسی Smart DNS نوعی سرور است که می توانید به آن متصل شوید که موقعیت مکانی شما را فریب می دهد تا بتوانید به محتوایی دسترسی داشته باشید که در منطقه واقعاً محدود است.

پروکسی چگونه کار می کند ؟

نمایندگان هوشمند DNS تنظیمات سیستم نام دامنه (DNS) شما را تغییر می دهند ، بنابراین وب سایت هایی که بازدید می کنید فکر می کنند شما در مکان مناسبی برای دسترسی به محتوای آنها هستید.

DNS جزئی است که آدرسهای انسانی مانند www.google.com را به پروتکل اینترنت (I.P.) تبدیل می کند که آدرس رایانه ها می توانند مانند “8.8.8.8” بفهمند. توسط سرورهای DNS تخصصی که معمولاً توسط ارائه دهنده خدمات اینترنت شما اداره می شوند ، اداره می شود. به طور معمول ، مکان سرور DNS که استفاده می کنید به انتخاب سرور شرکت (در این مورد گوگل) که در این نزدیکی هست ، کمک می کند تا بتوانید سرعت بهتری داشته باشید و خدمات مربوطه را بدست آورید – اما همچنین می تواند برای جلوگیری از دسترسی شما به یک سرویس استفاده شود. DNS هوشمند شما را درگیر می کند. در اینجا یک نمودار مفید برای توضیح چگونگی:

تفاوت Smart DNS Proxy با VPN چیست؟
تفاوت Smart DNS Proxy با VPN چیست؟

 

به جای دریافت آن آدرس از سرور محلی DNS ، یک پروکسی Smart DNS شما را به یک سرور DNS متصل می کند که به نظر می رسد محلی است و یک سرویس را برای باز کردن قفل برای شما فریب می دهد.

Smart DNS با این وجود آدرس IP شما را تغییر نمی دهد. برای این کار ، به یک VPN یا یک سرویس پروکسی معمولی نیاز دارید .

VPN چیست؟

VPN یا همان شبکه خصوصی مجازی ( وی پی ان ) ، خدماتی است که به شما امکان می دهد از طریق سرور که توسط یک ارائه دهنده VPN اداره می شود ، به اینترنت متصل شوید. کلیه داده هایی که بین سرور VPN و رایانه ، تلفن یا رایانه لوحی شما مسافرت می شوند به صورت رمزگذاری شده قابل اعتماد هستند ، بنابراین نه تنها می توانید از هرجایی به محتوای جهانی دسترسی داشته باشید ، حریم خصوصی شما نیز از هکرها ، اسنوپ ها و ارائه دهنده خدمات اینترنت شما محافظت می شود. این رمزگذاری همچنین استفاده از شبکه های Wi-Fi عمومی آسیب پذیر در غیر این صورت را ایمن می کند.

VPN چگونه کار می کند؟

اصولاً ، یک VPN پرسرعت به عنوان “ارتباط بین” برای اتصال شما به اینترنت است. هر کاری در رایانه شما که به اینترنت متصل است ، این کار را از طریق VPN انجام می دهد: بازی ها ، ایمیل ، برنامه های موسیقی ، هر آنچه که هستید. همه این موارد از طریق وی پی ان رمزگذاری و مسیریابی می شوند. کمی شبیه به این است:

تفاوت Smart DNS Proxy با VPN چیست؟
تفاوت Smart DNS Proxy با VPN چیست؟

 

  • هنگامی که با استفاده از VPN از طریق آموزش اتصال به وی پی ان در سایت تیک نت آنلاین می شوید ، به یکی از سرورهای ارائه دهنده VPN وصل خواهید شد. این سرورها می توانند در هر جای دنیا باشند. و این نکته است ، زیرا …
  • به هر سروری که به آن متصل شوید ، به نظر می رسد که در آن مکان هستید. (با تشکر از آدرس IP منحصر به فرد آن سرور.)
  • مکان واقعی شما مخفی خواهد شد و می توانید به وب سایت ها ، فیلم ها و سایر محتویات قبلاً مسدود شده دسترسی پیدا کنید.
فهرست