در این عصر جدید دانستن یک سری اطلاعاتی در مورد نحوه بازگردانی حساب ایمیل فراموش‌شده یا هک شده و راه‌های پیشگیری از هک شدن برای هر فرد در اینترنت یک امر لازم و ضروری است پس با آموزش مهم راهنمای بازگردانی ایمیل فراموش یا هک شده با تیک نت وی پی ان باشید.

دزد هایی که به وسیله ایمیل اتفاق می‌افتد بیش از نیمی از سرقت های هویت را در سطح نت تشکیل می‌دهند. ایمیل‌های ویروسی و مخرب به نحوهای مختلف ظاهر می‌شوند و از طریق به دست آوردن اطلاعات ورود به حساب ایمیلتان، حساب ایمیل‌ شما را هک می‌کنند.

راهنمای بازگردانی ایمیل فراموش یا هک شده
راهنمای بازگردانی ایمیل فراموش یا هک شده

از این رو که ایمیل‌ها برای تأیید اعتبار و ثبت نام در وبسایت ها و دریافت اطلاعات در مورد معاملات و تراکنش‌ها در بسیاری از سایت‌ها استفاده می‌شوند، دقیق نمی‌توان گفت هکر با حساب ایمیل تان چه کارهایی می‌تواند بکند. به همین خاطر در ادامه مقاله برای بازگرداندن حساب ایمیل هک شده‌شما راهنمایی لازم را  ارائه می‌دهیم.

ایمیل هک شده خود را بازیابی کنید

اگر حساب ایمیل شما توسط شخصی هک شده است ، مراحل زیر را به کامل دنبال کنید. این روال در تمامی ارائه دهندگان ایمیل یکی است :

  • تنظیم دوباره رمز عبور خود

    ساده ترین و ابتدایی ترین روش بازگردانی ایمیل تان، گرفتن رمز عبور جدید توسط قسمت فراموشی رمز عبور یا ‘ Forgot password ‘ است. در این روش، رمز عبور یا پسورد جدید به ایمیل جایگزین که قبلا در ایمیلتان ثبت کرده بودین ارسال می‌شود و یا ممکن است سؤال امنیتی از شما بپرسد.

    البته اگه فرد هکر قسمت ایمیل جایگزین را تغییر داده باشد و ایمیل خود را جایگزین کرده باشد،دیگر این روش برای شما کاربرد ندارد و جوابگو نخواهد بود.

  • دادن درخواست به پشتیبانی

    همه ارائه‌دهندگان حساب ایمیل مانند Hotmail،Yahoo,Gmail و … ، پیج هایی را برای کسانی که حسابشان را هک کرده اند، در نظر گرفته‌اند.

    در صفحه پشتیبانی یک سری سؤال از شما پرسیده می‌شود.و این سؤالات این چنین است که فقط صاحب واقعی حساب می‌تواند به طور صحیح به این سوال ها پاسخ دهد. در آخر، بسته به درست بودن پاسخ های شما، شما به حساب ایمیل که هک شده بود دسترسی پیدا می کنید.

سؤالاتی که برای شما در پشتیبانی ازتون پرسیده خواهد شد عبارت‌اند از:

تاریخ دقیق ایجاد حساب ایمیل,کشور انتخابی شما,تاریخ آخرین ورود موفق به حساب,آخرین سؤال امنیتی شما و جواب درست آن,تاریخ تولدتان,رمز عبور یا پسورد قدیمی و ایمیل جایگزین که در ایمیلتان قرار داده بودین ( البته اگر هکر،ایمیل جایگزین جدید خود را ثبت نکرده باشد) و در آخر هم شماره تماس

توجه داشته باشید که بازگردانی و دسترسی به ایمیل هک شده تان، به درست بودن و صحت پاسخ‌های بالا بستگی دارد. ارائه‌دهندگان ایمیل متوجه می‌شوند که جواب به سؤالاتی مثل آخرین تاریخ ورود موفق به ایمیلتان ، همیشه که نمی‌تواند کاملاً دقیق و درست باشد، به همین خاطر است که آن‌ها نزدیک‌ترین زمان به حال را از شما می‌پرسند.

راه های پیشگیری و جلوگیری از هک شدن ایمیل
راه های پیشگیری از هک شدن ایمیل
راه های پیشگیری از هک شدن ایمیل

البته این کارها زیاد سریع انجام نمی شود و روندی که بالا گفته شد سریع نیست و چه بسا احتمال دارد 3 هفته ای طول بکشد تا دوباره بتوانید به حساب ایمیل خود دسترسی پیدا کنید.

پس، شما باید اقدامات لازم و پیشگیرانه را انجام دهید، تا از این حملات در حد ممکن پیشگیری شود. شما می توانید می‌توانید از رمز عبور قوی‌تر و یا از یک شناسه دو مرحله‌ای استفاده کنیدو با این کار دیگر اطمینان حاصل کنید که حساب کاربری ایمیل شما راحت هک نمی‌شود.

هنگامی که در سیستم های دیگران یا در کافی‌نت ها به حساب ایمیل خود وارد می‌شوید، پس از اینکه کارتان تمام شد از حساب ایمیل خود حتما خارج شوید و حتما مطمئن شوید که رمز عبور شما بر روی مرورگر ذخیره نشده باشد ( رعایت این مورد در تمام اشتراک‌های شما در شبکه‌های مجازی مثل یوتیوب و فیسبوک نیز باید رعایت کنید).

شما با عمل به این مقاله و آموزش به‌ آسانی می‌توانید ایمیل دزدیده شده خود را بازگردانید.از آنجایی که انجام این فرایند، نیازمند زمان زیادی است، شما باید از طریق بعضی از حساب‌های دیگران به لیست تماس تان این موضوع را اطلاع دهید.

فهرست