آدرس IP چیست؟

آدرس IP یا پروتکل اینترنت رشته ای از کاراکترهایی است که به طور منحصر به فرد دستگاه شما را در دنیای وب مشخص می کنند. بدون این شناسه ، سرورهای وب سایت نمی دانند که داده هایی را که به عنوان یک وب سایت در مرورگر اینترنت شما ارائه شده است ، ارسال کنند.

درست مثل کدپستی ، آدرس IP شما توسط یک مقام مرکزی ایجاد شده است – اداره اعداد اختصاص داده شده به اینترنت (IANA). Iana پس از ایجاد ، هر آدرس IP را به یكی از پنج ثبت منطقه ای اینترنتی (RIR) اختصاص می دهد ، كه آنها را به نوبه خود به ارائه دهندگان خدمات اینترنتی در منطقه خود واگذار می كند.

آدرس IP خود را چگونه مخفی کنید ؟

چگونه آدرس IP خود را مخفی کنید
چگونه آدرس IP خود را مخفی کنید

 

در حال حاضر دو نسخه از آدرس های IP به نام های IP ورژن 4 (IPv4) و IP ورژن 6 (IPv6) وجود دارد.

دلیل ساخت IP ورژن 6 چیست ؟

آدرس های IPv4 فقط 32 بیت طول دارند ، این بدان معنی است که تقریباً ممکن است تقریباً 4.3 میلیارد آدرس IPv4 وجود داشته باشد.

تا دسامبر سال 2015 ، تقریباً با همه چیز به اینترنت متصل شد ، چهار از پنج RIR از آدرس های IPv4 کاملاً تمام شده بودند! در 128 بیت ، آدرس های IPv6 جواب می دهند: 340 282 366 920 938 463 463 374 607 431 768 211 456 آدرس بدان معنی است که ما به زودی تمام نمی شویم.

فرمت تصویری IP ورژن 4 :

آدرس IP چیست؟
آدرس IP چیست؟

فرمت تصویری IP ورژن 46 :

مخفی کردن IP
مخفی کردن IP

چرا آدرس IP خود را پنهان می کنید؟

درست همانطور که آمازون برای ارسال بسته ای به آدرس شما نیاز دارد ، سرورهای سراسر جهان برای ارسال اطلاعات به آدرس IP شما نیاز دارند. این بدان معنی است که آدرس IP شما باید عمومی باشد – هر وب سایتی که بازدید می کنید باید بتواند به آن دسترسی داشته باشد.

می توانید با جستجوی “IP من” در Google ، این کار را برای خودتان آزمایش کنید. اما چه کسی اهمیت می دهد اگر کسی این رشته تصادفی از شخصیت ها را بشناسد؟ در عوض سعی کنید “کجایی هستم” را جستجو کنید و شروع به درک مشکل خواهید کرد.

در سراسر جهان بانک اطلاعات جغرافیایی اشتراکی رایگان و پولی وجود دارد که با آدرس های IP در یک مکان خاص مطابقت دارد. صحت و سقم می تواند از سطح کشور تا چند خانه متفاوت باشد. مشکلی نیست اگر فقط یک وب سایت سعی کنید به شما زبان صحیح را ارائه دهد ، اما دولت ها و شرکت هایی با انگیزه های مشکوک نیز به این داده های مکان دسترسی دارند.

بهترین راه برای مخفی کردن IP خود در نت

از VPN استفاده کنید

یک شبکه خصوصی مجازی یا به اختصار VPN وی پی ان، تقریباً مانند سرور پروکسی کار می کند – این واسطه بین دستگاه شما و یک سرور وب نهایی است. بار دیگر ، آدرس IP شما توسط IP سرور VPN که به آن وصل هستید نقاب شده است.

اما برخلاف یک پروکسی ، یک وی پی ان و فیلتر شکن مناسب و معقول قبل از اینکه رایانه شما را ترک کند ، ترافیک شما را نیز رمزگذاری می کند. اگر کسی آدرس IP واقعی شما را پیدا کند ، خیلی به آنها کمک نمی کند – سایتهایی که بازدید کرده اید و آنچه را که در آنجا انجام داده اید ، در رشته های طولانی از شخصیت های بی معنی پنهان می شوند.

حتی بهتر ، هنگام روشن شدن ، سرویس های VPN تمام فعالیت های شبکه را از دستگاه شما ناشناس می کنند – نه تنها فعالیت مرورگر شما. بنابراین شما خواه در حال بازی ، تورنت یا استفاده از یک برنامه ایمیل یا عکس هستید ، آدرس IP شما مخفی شده و داده های تبادل شده رمزگذاری می شوند. همچنین می توانید آدرس IP خود را در دستگاه های تلفن همراه با سرویس TIKNET VPN برای Android یا iPhone مخفی کنید.

چگونه آدرس IP خود را مخفی کنید

فهرست