آدرس IP خود را در ویندوز یا Mac پیدا کنید !

چرا باید آدرس IP خود را پیدا کنید؟ شما در صورت عیب یابی یک مشکل ، راه‌اندازی شبکه و غیره نیاز به آی پی آدرستون دارید ، ما در اینجا برای کمک به شما هستیم. در این مقاله از سایت تیک نت وی پی ان بیاموزید که چگونه می توانید آدرس IP رایانه و شبکه خود را پیدا کنید ، مهم نیست که شما از یک مک و یا یک ویندوز استفاده کنید. پس باما همراه باشید.

انواع روش های یافتن آدرس IP شما
انواع روش های یافتن آدرس IP شما

در این مقاله ای بحث های زیر می پردازیم :

  • آدرس IP عمومی (خارجی) در مقابل آدرس IP محلی (داخلی)
  • IP عمومی خود را چگونه پیدا کنید!
  • IP محلی خود را در ویندوز پیدا کنید
  • IP محلی خود را در مک پیدا کنید

آدرس عمومی در مقابل آدرس IP محلی: کدام یک است؟

IP چیست ؟

آدرس IP یک سری اعدادی است که رایانه ها برای ذخیره آدرس وب سایت و شناسایی دستگاه ها از آنها استفاده می کنند.

انواع روش های یافتن آدرس IP شما

در حالی که کاربرانی که به سایتی مانند گوگل مراجعه می کنند ، رایانه ها از یک سری اعداد برای نشان دادن آن دامنه استفاده می کنند. بنابراین هنگامی که در www.google.com وارد می شوید ، یک سرویس دامنه (DNS) درخواست را به رشته اعداد (آدرس IP) که Google در اینترنت در آن ساکن است ترجمه می کند مثلا : 8.8.8.8.

همچنین از آدرس های IP نیز برای شناسایی افراد استفاده می شود. دقیقاً مانند سرویس پستی از آدرس منزل شما برای تحویل بسته ها استفاده می کند ، سرورهای وب سایت از آدرس IP منحصر به فرد شما برای ارسال داده های درخواستی (به صورت وب سایت) به دستگاه خود استفاده می کنند.

قبل از اینکه به نحوه یافتن آدرس IP شما بپردازیم ، مهم است که بدانید که آیا به دنبال آدرس IP عمومی یا خارجی هستید یا محلی (به نام داخلی) نیز دارید.

انواع روش های یافتن آدرس IP شما

آدرس IP عمومی من چیست؟

IP عمومی شما توسط ارائه دهنده خدمات اینترنت شما (ISP) به شبکه خانگی شما اختصاص داده می شود. اینگونه تعیین می کند که چه کسی (از بین کلیه مشتریان خود) یک وب سایت خاص درخواست کرده و متناسب با آن ارسال می کند. وقتی وب سایتی را که مایل به بازدید از آن هستید تایپ کنید ، آدرس IP شما به همراه آن درخواست ارسال می شود.

آدرس IP محلی من چیست؟

روتر شما یک آدرس IP محلی منحصر به فرد را به هر دستگاه موجود در شبکه خانگی شما ، از جمله رایانه ها ، تلفن ها ، رایانه های لوحی ، دستگاه های هوشمند و غیره اختصاص می دهد ، زیرا در خارج از شبکه شما قابل مشاهده نیست.

آدرسهای عمومی در مقابل IP محلی: کدام یک امن تر است؟

همانطور که گفته شد ، آدرس IP محلی شما برای جهان خارج قابل مشاهده نیست. به طور کلی فقط باید بدانید که اگر در شبکه خانگی خود کاری انجام دهید ، مانند تنظیم سرور بازی محلی یا عیب یابی مشکلات چاپ. بنابراین به طور کلی امن است.

در مقابل ، IP عمومی شما ایمن نیست – هر زمان که به یک صفحه وب مراجعه می کنید قابل مشاهده است. نه تنها این ، بلکه تقریباً هر آنچه را که آنلاین انجام می دهید ، IP عمومی شما را آشکار می کند: تاریخچه مرور ، خریدهای آنلاین ، و حتی ایمیل های شما با IP شما نشان می شوند.

بسیاری از مردم دقیقا خوشحال نیستند که می دانند که بسیاری از جزئیات معاملات به ظاهر خصوصی آنها را می توان به راحتی آشکار کرد. این افراد تصمیم می گیرند از یک VPN (شبکه خصوصی مجازی) استفاده کنند تا IP عمومی خود را پوشانده و به صورت آنلاین نامرئی بمانند. اگر مایل به پیوستن به توده های پنهان شده و حفظ حریم خصوصی آنلاین خود هستید ، می توانید TIKNET VPN را امتحان کنید.

یافتن آدرس IP عمومی شما آسان است …

چگونه می توانید آدرس IP عمومی خود را پیدا کنید؟

درست همانطور که تبلیغ کنندگان می توانند IP عمومی شما را به سرعت پیدا کنند ، می توانید به راحتی خودتان آن را پیدا کنید. شما می توانید با استفاده از ابزاری مانند جستجوگر IP HMA ، آن را به صورت آنلاین جستجو کنید ، که IP شما و همچنین موقعیت مکانی و ISP شما را نشان می دهد.

حتی یک روش خیلی ساده تر در Google تایپ کنید “آدرس IP من چیست” و Google نتایج را در همان صفحه در صفحه جستجو نمایش داده و آی پی شما را نشان می دهد.

انواع روش های یافتن آدرس IP شما

فهرست