آموزش دانلود نرم افزار در بلک بری ورلد

بلک بری

دانلود نرم افزار در بلک بری ورلد ( Blackberry World ) یکی از دغدغه‌هایی است که برای هر کس که از گوشی‌های بلک بری استفاده می‌کند، آن را درک می‌کند.

به دلیل بلاک بودن آدرس اینترنتی کشور ایران، دسترسی کابران ایرانی به بلک بری ورلد امکان‌پذیر نیست و بهترین روش برای رفع این محدودیت استفاده از VPN است.

آموزش دانلود نرم افزار در بلک بری ورلد
آموزش دانلود نرم افزار در بلک بری ورلد

آموزش دانلود نرم افزار در بلک بری ورلد

کلا از دو نوع وی پی ان برای بلک بری (Blackberry ) می‌توانید استفاده کنید: اول با Ikev2 که با تنظیمات خود دستگاه متصل می‌شود و دومین مورد سیسکو (Cisco Anyconnect)، که نیاز به دانلود از بلک بری ورلد دارد.

گاهی پیش می‌آید که پروتکل ikev2 در اثر اختلال‌های اینترنت محدود می‌شود و امکان اتصال به این سرویس از سمت اینترنت کاربران نیست .

در حالت عادی کاربران بلک بری ، از پروتکل ikev2 استفاده می‌کنند ولی اگر قصد استفاده از سیسکو را داشته باشند اول با ikev2 باید متصل شوید و بعد سیسکو را دانلود می‌کنند (برای آموزش ikev2 در بلک بری کلیک کنید ).

خوب تا اینجای آموزش در مورد سرویس Ikev2 صحبت کردیم که نیازی به مراجعه به BBW نیست ولی اگر بخواهیم از Cisco Anyconnect استفاده کنیم باید چکار کنیم ؟

آموزش دانلود سیسکو از بلک بری ورلد

در این روش چون دانلود از BlackBerry World است نیاز به حالت Airplane mode دارد، بنابراین برای دانلود برنامه سیسکو انی کانکت باید از اینترنت Wifi استفاده کنید. بعد از دانلود و نصب برنامه سیسکو ، البته از اینترنت سیم‌کارت نیز می‌توان برای اتصال به VPN استفاده نمود.

آموزش استفاده از vpn در بلک بری
آموزش استفاده از vpn در بلک بری

اگر هنوز اکانت vpn حود را نخریده اید، می‌توانید برای خرید vpn برای بلک بری به لینک زیر مراجعه کنید تا علاوه بر گوشی بلک بری ، برای دستگاه‌های دیگرتان هم استفاده کنید.

آموزش VPN بلک بری

گوشی را ابتدا در حالت Flight mode قرار دهید با این کار بلک بری نمی تواند IP ایران را پیدا کند.
از قسمت Networks and Connections وارد بخش Wifi شوید.
Wifi را روشن کرده و به شبکه مورد نظرتون متصل شوید.
روی نام شبکه Wifi که کانکت هستید لمس کرده و نگه دارید.
آیکون مداد که سمت راست ظاهر می شود (منظور edit) را انتخاب کنید.
در صفحه جدید Use proxy را تیک بزنید.
اطلاعاتی از قبیل Proxy Server،Proxy Port، Usename و Password را باید وارد کنید که پس از خرید این اطلاعات در اختیار شما قرار می‌گیرد.
Connect را انتخاب کنید.
سپس وارد BlackBerry World شده و نرم افزار Cisco AnyConnect را دانلود کنید تا در زمانی که ikev2 قابلیت اتصال ندارد، از این سرویس استفاده کنید.

آموزش دانلود نرم افزار در بلک بری ورلد

بعد از نصب سیسکو انی کانکت بلک بری، مجددا به تنظیمات Wifi رفته و Use proxy را غیر فعال کنید. مراحل طی شده ، فقط برای نصب برنامه بود. بعد از نصب، دیگر نیازی به انجام این مراحل وجود ندارد.

توجه سرویس ( Proxy ) که برای دانلود سیسکو از آن استفاده کردیم برای استفاده برای فعالیت‌های دیگر شما مناسب نیست و پیشنهاد نمی‌ کنیم، حتما سیسکو انی کانکت را در کوشی بلک بری حود دانلود و نصب کنید.

فهرست