سوالی که در این مقاله می خواهیم  در موردش صحبت کنیم این است که آیا استفاده از VPN و فیلتر شکن امن است ؟ و اینکه چطوری بفهمیم که یک vpn معتبر است و امنیت خوبی دارد

از سرویس VPN برای محفاظت از داده‌ها و اطلاعات، حفظ حریم شخصی، ناشناس و مخفی ماندن در اینترنت و عبور از فیلترینگ و محدودیت ها استفاده می شود. ولی اما از کجا باید مطمئن شویم که از اطلاعات و داده های ما واقعا محافظت می‌شود. اکثر کاربران به محض دانلود VPN، آن را نصب کرده و از آن استفاده می‌کنند. حتی هم برای اطلاعات حساس و مهم مثل خرید های بانکی و ایمیل باز هم از VPN رایگان یا نامعتبر استفاده می کنند.

آیا استفاده از VPN و فیلتر شکن امن است ؟
آیا استفاده از VPN و فیلتر شکن امن است ؟

در این مقاله ما یک سری ابزاره برای تست سرویس وی پی ان معرفی می‌کنیم که به کمک این ابزار راحت می‌توانید اطمینان پیدا کرد که از داده ها و اطلاعات شخصی شما به خوبی محافظت می‌شود. قبل از ادامه بحث به شما توصیه می‌کنیم که از سرویس هایی استفاده کنید که از نظر امنیت فوق العاده امن و قابل اعتماد باشند و اطلاعات شما را کد گذاری کنند یکی از این سرویس ها OpenVPN است حتما از این سرویس استفاده کنید،اگر به هر دلیلی نتوانستید از این سرویس استقاده کنید یا برای شما محدود شده است می توانی از سرویس L2tp و IPSec استفاه کنید, زیرا این سرویس ها هم سطح خوبی از امنیت را برقرار می‌کند وگزینه‌‌های خوب و قابل اعتمادی هستند،و اما سرویس هایی که زیاد امن نیستند , سرویس PPTP یکی از این سرویس ها هست سعی کنید تا حد امکان از سرویس PPTP استفاده نکنید.

بریم سراغ ابزارهای تست اکانت VPN تون تا ببینیم شرایط لازم را برای امن بودن دارند :

انواع تست ها برای تشخیص امن بودن VPN

آیا استفاده از VPN و فیلتر شکن امن است ؟

آیا استفاده از VPN و فیلتر شکن امن است ؟

به عنوان مثال سرور وی پی ان شما در آلمان است، و شما انتظار دارید موقعیت را در اینترنت هم آلمان نشان دهد، ولی همان مکان واقعی شما مشخص می‌شود.به تصویر زیر دقت کنید شما هم وقتی VPN ی رو تست می کنید باید دقیقا مثل تصویر زیر IP فیلتر شکن با سایت یکی باشد .

تست امن بودن vpn
تست امن بودن vpn

 

تست P2P TORRENT IP فیلتر شکن

تست P2P TORRENT IP فیلتر شکن

 

whatismyipaddress.com می‌‌توانید سریع متوجه شوید که آدرس IP شما در سطح اینترنت چیست، بجز این هم موقعیت شما روی نقشه را مشخص می‌کند. خیلی ساده می توان فهمید که اگر این آدرس و موقعیت جغرافیایی با اطلاعات اصلی و و اقعی شما یکی بود یعنی این VPN امن نیست.به تصویر زیر توجه کنید :

آیا اتصال به VPN امنه
آیا اتصال به VPN امنه

آیا استفاده از VPN و فیلتر شکن امن است ؟

و جواب این سوال که اگر تست‌ VPN که انجام دادیم نشان دهد که سرویس فیلتر شکن شما امن نیست باید چیکار کرد ؟

برای اطمینان دوباره یک بار دیگر تست IP را انجام دهید اگر دوباره تست IP هنگام استفاده از VPN، اطلاعات واقعی شما یعنی نشانی اینترنتی اصلی شما را نمایش داد، موضوع را به تیم پشتیبانی سرویس دهنده وی پی ان اطلاع دهید.

اگر تست extended را انجام دادید و مشکل نشت Java  و Flash را داشتید، اتصال را چک کنید، و اتصال را قطع و دوباره برقرار کنید. و اگر دوباره نتیجه همان شد، یعنی اکانت VPN شما امن نیست. مشکل را به پشتیبانی ارائه دهنده vpn گزارش دهید، و دیگر به هیچ عنوان از این VPN که تهیه کردین استفاده نکنید، زیرا سطح امنیت و حفاظت آن ضعیف است .

اگر همه تست‌‌ها در آخر اطلاعات واقعی شما را نشان دادند، باید به دنبال راه حل و رفع این مشکل‌ باشیم. این نکته را در نظر داشته باشید که بعضی از سایت های VPN جلوی نشت DNS را نمی‌گیرند، پش اول مطمئن شوید که از سرویس دهنده معتبر و قایل اعتمادی اقدام به خرید vpn بکنید .

تست‌ های VPN زمان کمی از شما را می‌گیرد، اما در آخر شما مطمئن می‌شوید که داده ها و اطلاعات شخصی شما علاوه بر رمزنگاری و کدگذاری، به صورت کامل محافظت می‌شوند.

یک نکته بسیار مهم , هرگز به آسانی نرم افزار‌ یا کانکشنی را دانلود و نصب نکنید. در ابتدا شما باید از شرکت ارائه دهنده این سرویس مطمئن شوید، اعتبار آن‌ها را در اینترنت بررسی کنید و نظرات مختلف کاربران دیگر را بخوانید، و مطمئن شوید که اکانت VPN را از سایت معتبر و یا رسمی تهیه یا خریداری می کنید.

تست امن بودن vpn,آیا اتصال به VPN امنه

فهرست