یادگیری زبان خارجه چه انگلیسی و چه هر زبانی یکی از کارهایی است که خیلی از اشخاص به آن علاقه مند هستند و اگر هم دقت کنید این را در لیست کار‌هایی که باید انجام دهند قرار می‌دهند.

احتمال زیاد برای شما هم پیش آمده و یا دیده‌اید که یک شخص با چند ماه زندگی در یک کشور خارجی، زبان آن‌ کشور را از شخصی که چندین سال در ایران برای یادگیری آن زبان تلاش کرده بهتر صحبت می‌کند.

این اتفاق به این علت است كه زندگی در یك كشور دیگر و غرق شدن در زبان مردمان آن کشور و گوش دادن مداوم به مكالمات مردم با آن زبان، خیلی بیشتر از وقت گذراندن درس آن زبان برای یادگیری در دانشگاه و كلاس تاثیر می‌گذارد.

خوشبختانه یک سری راهها برای یادگیری یك زبان خارجی به صورت آنلاین وجود دارد که شما را در وضعیتی قرار می‌دهد تا با آن زبان راحت خو بگیرید.

البته مانند این نمی‌شود که شما واقعا در آن کشور حضور داشته باشید ولی واقعا از کلاس‌های تئوری و خسته کننده بهتر خواهد بود.

یادگیری زبان خارجی آنلاین به کمک وی پی ان
یادگیری زبان خارجی آنلاین به کمک وی پی ان

شما می توانید با استفاده از VPN یا شبكه خصوصی مجازی تصور كنید كه در یك منطقه و كشور دیگر هستید و خیلی راحت بر مرزهای جغرافیایی غلبه می کنید و آموزش‌های ویدئویی و شبكه‏‌های ویدئویی خارجی را با زبان مورد نظرتان تماشا می كنید.

خیلی ها تماشای ویدئوهای آموزشی به زبان خارجی (انگلیسی,فرانسه…) را پیشنهاد می‌کنند، به چه دلیل ؟

چون بحز یادگیری زبان، شما در حال یادگیری آن موضوع آموزشی هم خواهید بود و در واقع شما با یک تیر دو نشان می زنید. پس ما توصیه می کنیم به دنبال بحث هایی بروید که به آن علاقه دارید و از دیدن و یادگرفتن آن موضوع لذت می برید.

یادگیری زبان خارجی آنلاین به کمک وی پی ان
یادگیری زبان خارجی آنلاین به کمک وی پی ان
به فرزندان کودک خود كمك کنید تا زبان خارجی را با به‌کارگیری وی پی ان بیاموزند

هنگامی كه ما در سن جوانی هستیم مغز ما آمادگی بیشتری و بهتری برای گرفتن اطلاعات و یادگیری دارد. كودكان و نوجوانان به سادگی می‌‏توانند زبان‏های زیادی را یاد بگیرند. به همین خاطر به خانواده ها پیشنهاد می‌شود تا با استفاده از وی پی ان میان کودکانشان و زبان‏های خارجی ارتباط برقرار نمایند.

هنگامی که کودکان می‏توانند برنامه‏‌های كارتونی مثل مزرعه گوسفندان را به زبان‏های انگلیسی یا فرانسوی یا هر زبان دیگری تماشا كنند، چرا باید این برنامه‌‏ها را فقط به زبان مادری خود ببینند؟

یادگیری زبان خارجی آنلاین به کمک وی پی ان
یادگیری زبان خارجی آنلاین به کمک وی پی ان

چطور برای یادگیری زبان خارجی یك وی پی ان را  انتخاب نماییم

آدرس اینترنتی یا (IP Address) شما یک نشانی اینترنتی است كه مكان جغرافیایی شما را نشان می‏‌دهد. این نشانی اینترنتی به ‏سایت‌‏های اینترنتی اجازه می‌‏دهد تا افراد را از مشاهده سایت خود باز دارند و جلو دسترسی شما را بگیرد.

بعضی از ارائه دهندگان خدماتی در کشور‌های دیگر امکان دسترسی افراد به سایتشان از کشور‌های دیگر را مسدود می‌کنند. مثالا سرویس تماشای فیلم Netflix که مانند آپارات ما ایرانی‌هاست، در خیلی از کشور ها قابل دسترسی نیست و یا حتی سایت یوتیوب که امکان دسترسی به آن هم نداریم.

سرویس فیلتر شکن كمك می‏كند تا شما موقعیت مكانی اصلی خود را به راحتی مخفی کنید و تغییر دهید و در آخر هم به آن سایت‌هایی که مسدود هستند دسترسی داشته باشید.

لازمه استفاده از اکانت VPN برای یادگیری زبان یك كشور دیگر است كه وی پی ان مورد نظر شما در آن كشور موردنظر حتما سرورهایی داشته باشد. پس هنگام خرید وی پی ان، باید از داشتن سرور آن کشور مطمئن باشید.

با استفاده از سرویس وی پی ان یادگیری زبان‌های خارجی خود را تقویت كنید

شما بعد از انتخاب یک ارائه دهنده VPN، جهان در دست شماست. تا وقتی كه فیلتر شکن شما در كشور موردنظر سرور داشته باشد، حتی شما می‏توانید تلویزیون ملی آن كشوری که بهش وصل شدید را به‌صورت آنلاین نگاه كنید.

یادگیری زبان خارجی آنلاین به کمک وی پی ان
یادگیری زبان خارجی آنلاین به کمک وی پی ان

قیمیت یک اکانت VPN در کشور ایران بین 10 تا 60 هزار تومان است.که این مبلغ در مقابل هزینه‌‏های زندگی یا دانشگاه در آن کشور مورد نظر، اصلاً قابل قیاس نیست.

فیلم های Netflix را به زبان دلخواه خود نگاه كنید

شما می توانید با استفاده از قیلتر شکن برنامه‏‌های سایت نتفلیکس که آمریکایی است را به هر زبان دلخواه دیگری تغییر داده و مشاهده کنید البته این شامل کشور‌هایی که مسدود هستند نمی شود.

نگاه کردن به برنامه‏ های تلویزیونی و فیلم‌ها به یک زبان خارجی یک ابزار مهم برای تقویت شنیدار شماست. و نه‌ تنها واسه شما یک سرگرمی مفید محسوب می‌شود، بلکه فرآیند یادگیری را نیز برای شما تسریع می کند.

هنگامی که به یک سرور وصل می‏‌شوید، این‌گونه به نظر می‏رسد که شما در آن کشور قرار دارید و اگر با همان سرور به‌ اکانت Netflix خود وارد ‏شوید، لیست برنامه‏‌ها را به همان زبان آن کشور مشاهده خواهید کرد.

یک نکته خیلی جالب‏تر اینه که اگر با فیلتر شکن به کشور سوئد متصل شوید، می‏توانید برنامه‏‌های تلویزیونی و فیلم‌ها را با زیرنویس همان کشور نیز تماشا کنید.

پس بدین گونه شما می‏توانید با وی پی ان فیلم یا برنامه تلویزیونی را به زبان مادری آن کشور تماشا کرده و همچنین به‌ صورت هم‌ زمان زیرنویس آن را نیز مشاهده کنید.

یادگیری زبان خارجی آنلاین به کمک وی پی ان

فهرست