اگر تصمیم گرفته اید که از طریق VPN های تلفن همراه استفاده کنید اما نمی دانید از کجا شروع کنید. نگران نباشید ، تنها نیستید. به همین دلیل ما این راهنمای مفید را در مورد چگونگی راه اندازی VPN در Android یا وی پی ان iPhone خود تهیه کرده ایم.

چرا از VPN تلفن همراه استفاده می کنید؟

امروزه بخش اعظم زندگی دیجیتال شما در تلفن همراه شما ، چه آیفون و چه Android وجود دارد – بانکداری تلفن همراه ، خرید آنلاین ، گپ زدن با دوستان در اسکایپ یا اشتراک گذاری لحظه های زندگی در اینستاگرام. ممکن است ما هنوز در سطح Black Mirror نباشیم ، اما تکذیب ما تقریباً همیشه در ارتباط نیستیم.

با وجود راحتی ، زندگی آنلاین نیز می تواند شما را در معرض تهدیدهای حریم خصوصی قرار دهد و بدون محافظت مناسب ، اطلاعات در مورد شما و عادت های آنلاین شما می توانند در اختیار اشخاص ثالث مانند ارائه دهنده خدمات اینترنت شما (ISP) ، مشاغل یا موارد دیگر قرار گیرند.

حتی هکرها استفاده از یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) در تلفن همراه به شما کمک می کند تا به صورت آنلاین حریم شخصی را حفظ کنید ، چه در خانه باشید و چه از طریق Wi-Fi عمومی متصل هستید.

3 دلیل مهم برای راه اندازی VPN در تلفن شما

در حالی که دلایل زیادی برای استفاده از VPN وجود دارد ، در اینجا 3 مورد برتر ذکر شده است:

 1. مرور اینترنت به صورت خصوصیکاری که شما به صورت آنلاین انجام می دهید شغل شماست و با استفاده از VPN می توانید با پنهان کردن شماره مهمی به نام آدرس IP خود به شما در ادامه راه کمک کنید. ISP ها و موتورهای جستجو مانند Google از آدرس IP تلفن شما برای جمع آوری داده ها درباره عادات جستجوی آنلاین خود استفاده می کنند.
 2. آیا تا به حال به آن تبلیغات آنلاین خزنده توجه کرده اید محصولاتی را که اخیراً جستجو کرده اید نشان می دهد؟ بله ، این در واقع Google از شما جاسوسی کرده است و با لغو اخیر قوانین خنثی سازی خالص در ایالات متحده ، ایمن نگه داشتن داده های آنلاین شما از چشمان کنجکاو ISP می تواند در آینده ای نزدیک حتی مهمتر شود.
  دلایل استفاده از VPN در تلفن همراه
  دلایل استفاده از VPN در تلفن همراه
 3. Wi-Fi امن عمومی 

  کانون های عمومی Wi-Fi ارتباط تقریباً از هر نقطه را برای ما آسان می کند. اما متأسفانه ، آن شبکه Wi-Fi نا امن در Starbucks که از طریق iPhone یا تلفن Android به آن متصل می شوید ، همچنین دسترسی هکرها را به دستگاه متصل شما آسان کرده و از هرگونه اطلاعات حساس که به صورت آنلاین به اشتراک می گذارید رهگیری می کند (گذرواژه‌ها ، جزئیات کارت اعتباری ، و غیره.).یک VPN به شما کمک می کند تا با رمزنگاری اتصال خود از خطرات Wi-Fi عمومی جلوگیری کنید و از اشخاص ثالث جلوگیری کنید که بتوانند آنچه را که در شبکه انجام می دهید را مشاهده کنند. مراقب باشید که یک VPN را با سرور پروکسی اشتباه نگیرید – در حالی که هر دو آدرس IP شما را پنهان می کنند ، یک سرور پراکسی از رمزگذاری استفاده نمی کند ، به این معنی که داده های آنلاین شما محافظت نمی شوند. پروکسی همچنین بر خلاف VPN ، که بر روی همه ترافیک آنلاین شما اعمال می شود ، به صورت برنامه بر اساس برنامه استفاده می شود.

   

  3 دلیل مهم برای راه اندازی VPN در تلفن شما
  3 دلیل مهم برای راه اندازی VPN در تلفن شما

   

   

 4. از بلوک های محتوا دور شویدبسته به محل زندگی شما – مدرسه ، محل کار ، خارج از کشور – ممکن است متوجه شوید که برخی وب سایت های VPN یا سرویس های آنلاین به دلیل توافق نامه های حق چاپ یا در بعضی کشورها قوانین سانسور مسدود شده اند. از آنجا که بلوک های محتوا بر اساس آدرس IP شما اجرا می شوند ، خرید VPN برای آیفون و استفاده از VPN می تواند به شما امکان دسترسی به محتوا را بدون توجه به جایی که در آن هستید دسترسی پیدا کنید.

  آیا می خواهید در هنگام مسافرت به اروپا با نمایش های HBO خود همراه باشید؟ مشکلی با VPN وجود ندارد. این همچنین مثالی است که می توانید از سرور پروکسی استفاده کنید ، فقط فراموش نکنید که اتصال شما رمزگذاری نمی شود ، بنابراین از یک سرویس معتبر استفاده کنید.

  چرا از VPN تلفن همراه استفاده می کنید؟
  چرا از VPN تلفن همراه استفاده می کنید؟

دلایل استفاده از VPN در تلفن همراه

فهرست