استفاده از اینترنت هر دو با خیال راحت و خصوصی می تواند این روزها بسیار سخت باشد.

با 4.3 میلیارد کاربر فعال اینترنت در سطح جهان ، به معنای واقعی کلمه تقریباً همه کارها از ( زمان افتتاح ، بررسی ، اخبار ، خرید) که یک لیست بی پایان است. اما وقتی وب را مرور می کنید ، افراد زیادی هستند که دقیقاً می دانند چه کاری انجام می دهید ، از ISP (ارائه دهنده خدمات اینترنت) گرفته تا تبلیغ کنندگان ، دولت ها و شرکت های رسانه های اجتماعی. و گرچه رویکرد شما ممکن است رایج “من چیزی برای پنهان کردن” نیستم ، لزوماً اینگونه نیست …

5 نکته برای تجربه ایمن در اینترنت
5 نکته برای تجربه ایمن در اینترنت

5 نکته برای تجربه ایمن در اینترنت

مرورگر اینترنت شما در واقع چیزهای زیادی را از شما می بخشد ، از اعتقادات سیاسی و تمایلات جنسی به عادات خرید یا نگرانی های سلامتی. با استفاده از این اطلاعات در دست اشتباه ، می توانید خود را در معرض تبلیغات قرار دهید و در معرض تبعیض قیمت قرار بگیرید. بنابراین ، در حالی که شما هیچ چیز برای مخفی کردن به خودی خود ندارید ، عادات مرور شما می تواند مورد توجه دیگران باشد.

به همین دلیل در این مقاله ما 5 نکته ساده در مورد چگونگی جستجوی ایمن وب را به شما ارائه داده ایم.

 1. همیشه بروز باشید

  این یکی تقریباً مشخص است ، تهدیدهای ویروس حتی در معتبرترین وب سایتها نیز یافت می شود ، و این مهم است که همیشه مهمتر از همیشه به خاطر حفظ نکات مربوط به خود باشید. هکرها همیشه در جستجوی آسیب پذیری های جدید و راه هایی برای دستیابی به داده های شیرین شما هستند و اوضاع جهانی کنونی بدان معنی است که تعداد بیشتری از افراد از همیشه آنلاین هستند. اطمینان از مرورگر به روز شده (بیشتر مرورگرها این کار را به صورت خودکار برای شما انجام می دهند) و نرم افزار آنتی ویروس در تضمین امنیت شما مسیری طولانی را طی می کند. به یاد داشته باشید ، دیگر نیازی به پول زیادی برای آنتی ویروس ندارید – یک منبع رایگان از یک منبع معتبر همه چیز مورد نیاز شما است. در حقیقت ، ما ممکن است بتوانیم به این امر کمک کنیم.

 2. یک مسدود کننده تبلیغات نصب

  نه تنها یک مسدود کننده آگهی می تواند تبلیغات مزاحم و پاپ آپ های شما را از طریق اینترنت متوقف کند ، بلکه می تواند تجربه مرور شما را نیز کمی سریع تر کند. بسیاری از مسدود کننده های تبلیغاتی هنوز به مقدار مشخصی از تبلیغات “ایمن” اجازه می دهند تا وب سایت ها بتوانند به جمع آوری درآمد از آنها ادامه دهند. اگر می خواهید برخی از تبلیغات هدفمند را ببینید ، می توانید سایت های مورد علاقه خود را لیست کنید.

 3. کلمات عبور خود را متفاوت کنید

  ما می دانیم ، می دانیم ، در مورد این موضوع زیاد پیش می رویم. اما تغییر رمزهای عبور بسیار مهم است. استفاده مجدد از همان رمز عبور برای همه حساب های شما بسیار آسان است ، به ویژه اگر یک رمز عبور فوق العاده ایمن داشته باشید. اما ، تمام آنچه که طول می کشد این است که یک خطر برای تمام حساب های شما در معرض خطر باشد – مهم نیست که چقدر آن رمز عبور ایمن به نظر می رسد. استفاده از یک انتخاب گسترده و منحصر به فرد از رمزهای عبور ایمن بدین معنی است که اگر اطلاعات شما به بیرون درز شود ، نمی توانید تمام حساب های آنلاین خود را در معرض خطر قرار دهید. به خاطر سپردن 350 کلمه عبور که به نظر می رسد 3CX-6HG-IU8 می تواند بسیار مشکل باشد ، جایی که یک مدیر رمز عبور می تواند مفید باشد.

 4. سه حرف : VPN

  با استفاده از VPN یا شبکه خصوصی مجازی ، داده های شما را در حالی که از یک مکان به مکان دیگر در اینترنت سفر می کند رمزگذاری می کند. استفاده از وی پی ان هنگام حضور در اینترنت به شما امکان می دهد وب سایت ها را بصورت خصوصی و ایمن مرور کنید ، همچنین به وب سایت های محدود دسترسی پیدا کرده و بر بلوک های سانسور غلبه کنید. که بسیار مفید است ، به خصوص در حال حاضر وقتی که بیش از گذشته زمان بیشتری را روی دست خود داریم و نیاز بیشتری برای دسترسی به محتوای جهانی داریم. مهم است که به یاد داشته باشید که یک VPN فقط آدرس IP ، مکان و داده های شما را هنگام انتقال پنهان می کند. برای اطمینان از یک تجربه مرور کاملاً ایمن ، باید با استفاده از یک مرورگر امن ترکیب کنید. که ما را به مرحله بعد به خوبی سوق می دهد.

 5. کوکی های خود را پاک کنید

  حتما کوکی های خود را حذف کنید, این می تواند اطلاعات کمی را که یک وب سایت در مرورگر شما ذخیره کرده است – باشد و پاک کردن حافظه نهان شما می تواند باعث کاهش تعداد تبلیغات در سراسر اینترنت و هدف قرار دادن شما شود. این یک راه حل کوتاه مدت است ، اما مرورگر شما را تازه می کند ، و گذرواژهای شبیه داده را که می توان به راحتی سرقت کرد پاک کنید. به یاد داشته باشید که صفحه هایی را که می خواهید جزئیات ورود به سیستم را حفظ کنید ، در لیست سفید قرار داده است. نکته کوچک دیگر برای کاهش کوکی های شما روشن کردن گزینه های مرور خصوصی است که ممکن است مرورگر شما داشته باشد. همانطور که از نام این شخص وجود دارد واقعا خصوصی نیست – ISP شما هنوز هم می تواند همه کارهایی را که می کنید مشاهده کنید – اما محدود کردن تعداد کوکی هایی که می کنید و سابقه مرور شما را مخفی می کند ، که می تواند در یک دستگاه مشترک مفید باشد.

فهرست