اگر شما ترجیح می دهید که دولت ها ، هکرها ، ارائه دهنده خدمات اینترنت شما یا هر شخص دیگری که به طور بالقوه می تواند ارتباطات خصوصی شما را رهگیری و خواندن کند ، ندارید ، باید اطمینان حاصل کنید که از یک برنامه پیام رسانی ایمن استفاده می کنید. به طور خاص ، این پیام رسان ها باید از کدهای رمزگذاری شده استفاده کنند.

امن ترین برنامه های پیام رسان 2020 برای اندروید و آیفون
امن ترین برنامه های پیام رسان 2020 برای اندروید و آیفون

امن ترین برنامه های پیام رسان

همانطور که احتمالاً توجه کرده اید ,حریم خصوصی اینترنت به یکی از مهمترین مباحث این دهه تبدیل شده است.

در سال 2017 ، کنگره ایالات متحده قوانینی را لغو کرد که به شما در فروش داده های شما توسط شرکت های باند پهن و بی سیم کمک می کند. در سال 2016 ، پارلمان انگلستان قانون قدرت تحقیقاتی (همچنین به عنوان منشور Snooper معروف است) را تصویب کرد ، که قدرت نظارت جامعه اطلاعاتی و پلیس بریتانیا را گسترش می دهد. و در سال 2018 ، استرالیا برنامه معروف پیام رسان WhatsApp را مجبور کرد تا جاسوسی را شامل شود تا آنها بتوانند آنچه را می نویسید را مشاهده کنند.

اکنون زمان خیلی خوبی است برای شروع تعجب از اینکه ارتباطات آنلاین شما چقدر مطمئن می باشد و امن ترین برنامه پیام رسانی در حال حاظر چیست؟

چه چیزی باعث می شود برنامه پیام رسانی ایمن شود؟

یک نرم افزار پیام رسان رمزگذاری شده دارای اهمیت بیشتری نسبت به ویجت های جالب و یک کتابخانه غول پیکر از emojis هاست و دارای ویژگی هایی است که با آرامش کار می کند تا مطمئن شوید برنامه از امنیت بالایی برخوردار است.

رمزگذاری نهایی به پایان ( End-to-end encryption )

نکته مهمی که باید هنگام انتخاب یک نرم افزار پیام رسان بررسی کنید این است که آیا از رمزنگاری انتهایی استفاده می کند یا خیر.

رمزگذاری نهایی به پایان یعنی چی ؟

به این معنی اسیت که پیام های گفتگوی اختصاصی شما تقسیم می شوند و فقط فرستنده و گیرنده پیام ها “کلید” برای خواندن آنها را دارند. این تضمین می کند که هیچ کس به غیر از شما و شخصی که با او صحبت می کنید نمی تواند پیام ها را رمزگشایی کند.

تنظیمات رمزگذاری از پیش تعین شده

فقط به دلیل اینکه یک برنامه رمزگذاری نهایی را به شما ارائه می دهد ، به معنای تنظیم پیش فرض نیست. برخی از برنامه های پیام رسانی شما را مجبور می کند وارد تنظیمات برنامه شوید و در واقع ویژگی رمزگذاری را فعال کنید ، در حالی که برخی دیگر فقط پیام ها را در حالات خاص رمزگذاری می کنند (به عنوان مثال iMessages آبی در مقابل پیام های متنی سبز). از آنجا که اهمیت رمزگذاری هنوز هم نسبتاً جدید است ،

بسیاری از مردم ممکن است بدون دانستن اینکه آیا پیام آنها رمزگذاری شده است یا خیر ، بی خطر باشند – بنابراین به دنبال یکی باشید که رمزنگاری را به عنوان پیش فرض برای شما و هرکسی که پیام می دهید ، نصب کنید

برنامه های پیام رسان 2020 برای اندروید و آیفون

جمع آوری داده ها

در حالی که امروزه بسیاری از برنامه های پیام رسان استفاده از رمزنگاری به پایان را شروع کرده اند ، برخی هنوز اطلاعات مربوط به شما را به نام ابرداده جمع آوری می کنند. ابرداده مانند اثر انگشت الکترونیکی شما است و شامل داده هایی مانند کسانی است که با آنها صحبت می کنید (از طریق لیست مخاطبین) ، تا چه مدت و در چه زمانی و همچنین اطلاعات مربوط به دستگاه مورد استفاده ، آدرس IP ، شماره تلفن ، و بیشتر. تنظیم یک برنامه مانند TiknetVPN در دستگاه تلفن همراه خود راهی آسان برای مسدود کردن جمع آوری این نوع اطلاعات شخصی است.

هر دو وی پی ان تیک نت برای اندروید و وی پی ان برای iOS در دسترس هستند تا به شما کمک کنند یکپارچه از حریم شخصی آنلاین خود محافظت کنید.

امن ترین برنامه های پیام رسان 2020 برای اندروید و آیفون چیست ؟

 1. برنامه Signal
  امن ترین برنامه های پیام رسان 2020 برای اندروید و آیفون
  امن ترین برنامه های پیام رسان 2020 برای اندروید و آیفون

  این برنامه در ابتدا به عنوان پیام رسان خصوصی TextSecure شناخته می شد ، برنامه Signal به عنوان استاندارد طلایی امنیت پیام رسانی توسط رمزنگار نویسان بروس اشنیر ، ادوارد اسنودن ، کنگره ایالات متحده و حتی کمیسیون اروپا مورد حمایت قرار گرفته است. به عنوان یک برنامه پیام رسان رایگان در تلفن های آیفون و آندروید ، و همچنین ویندوز ، سیگنال پیام هایی را در زیرساخت داده های خود ارسال می کند.

  ویژگی های امنیتی برنامه Signal

  1- رمزگذاری نهایی به پایان

  2- متن باز یودن برنامه

  3- پیام های ناپدید می شوند

  4- امنیت رمز عبور

  خطرات امنیتی نرم افزار سیگنال

  بهترین چیز در مورد این نرم افزار این است که عملاً خطرات امنیتی وجود ندارد. تا زمانی که توسعه دهندگان برنامه همچنان در مورد رفع آسیب پذیری کوشا باشند ، سیگنال در صدر زنجیره غذایی برنامه پیام رسانی باقی خواهد ماند.

 2. برنامه WhatsApp 
  برنامه WhatsApp
  برنامه WhatsApp


  با بیش از 400 میلیون کاربر روزانه ، واتس اپ یکی از محبوب ترین برنامه های پیام رسان مخصوصا در ایران است که امروزه مورد استفاده قرار می گیرد. محبوبیت برنامه قطعاً یکی از نقاط قوت آن است ،به همراه این واقعیت که در گوشی های آیفون و اندروید به صورت رایگان در دسترس است و هیچ تبلیغی را نشان نمی دهد. به راحتی می توانید پیامک ، عکس ، و همچنین پیام کوتاه ویدیویی و صوتی ارسال کنید. اما آیا واقعا چت های برنامه واتس اپ خصوصی است؟

  خطرات امنیتی برنامه واتس آپ

  پیام های WhatsApp را نمی توان در هنگام انتقال رهگیری کرد ، اما نسخه پشتیبان از پیام در iCloud یا Google Drive چیست؟ خبر خوب برای کاربران آیفون این است که WhatsApp در اواخر سال 2016 محافظت از رمزگذاری را به نسخه پشتیبان از iCloud اضافه کرد. ،

  یا حتی خود Google. بنابراین چگونه می توانید از محرمانه خود در WhatsApp به عنوان یک کاربر اندرویدی محافظت کنید؟ خوشبختانه ، شما می توانید نسخه پشتیبان تهیه پیام WhatsApp را در Google Drive غیرفعال کنید.

  ویژگی های امنیتی برنامه واتس آپ

  1. رمزگذاری نهایی به پایان
  2. رمزگذاری را تأیید کنید
  3. تأیید دو مرحله ای
  4. پیام ها ذخیره نمی شوند
 3. برنامه Telegram 
  برنامه Telegram
  برنامه Telegram


  با ادعای بیش از 200 میلیون کاربر در هر دو دستگاه آیفون و اندروید و ویندوز ، تلگرام از زمان اولین حضور خود در سال 2013 به طور پیوسته در حال افزایش محبوبیت است و به خاطر ویژگی منحصر به فرد چت گروهی خود که می تواند تا 100000 عضو را پشتیبانی کند شناخته شده است.
  با این حال ، در اوایل سال 2018 ، درگیری با دولت روسیه مبنی بر امتناع برنامه سازان از تحویل کلیدهای رمزگذاری منجر به ممنوعیت کامل آن در روسیه شد. تلگرام همچنین بخاطر وضعیت خود به عنوان برنامه پیام رسان ترجیحی داعش ، به عنوان بحث برانگیز تلقی شده است. این موضوع باعث شده است تا گفتگو در مورد برنامه های پیام رسانی مسئولیت با اجرای قانون در مقابل محافظت کامل از داده های کاربر ، با محوریت گفتگو ، بیشتر شود.

  ویژگی های امنیتی تلگرام

 1. رمزگذاری نهایی به پایان
 2. خروج از راه دور
 3. رمزگذاری را تأیید کنید
 4. تأیید دو مرحله ای
 5. پیام ها ذخیره نمی شوند
 6. خود تخریب حساب

امن ترین برنامه های پیام رسان 2020 برای اندروید و آیفون

فهرست