استفاده از پیام‌رسان‌های مثل تلگرام بیش از آن چه که پیش‌بینی شده بود افزایش داشته، در حدی که تقریباً همانند خوردن صبحانه یا شام، به یک عادت تبدیل شده است. طبق آمار گفته شده، برنامه‌های ارتباطات حدود 95% درصد از بازار گوشی را در بین افراد به خود اختصاص داده است. شرکت ComScore اعلام کرده است، 95 درصد از کل زمان فعالیت آنلاین در موبایل های همراه و تبلت ها، برای برنامه های ارتباطی  اختصاص داده می‌شود.

خطر‌های ناشی استفاده نادرست از پیام‌رسان‌ها
خطر‌های ناشی استفاده نادرست از پیام‌رسان‌ها

این مبحث نشان دهنده‌ی نیاز به ایمنی و امنیت زیاد در پیام‌رسان ها است که آن را نادیده می‌گیریم. یکی از دلیلی که می‌توان در این مقاله بیان کرد این است که ما در مورد خطرات احتمالی که ممکن است با کلیک کردن بر روی لینک‌ها و یا نصب پیام‌رسان‌های غیر رسمی پیش بیاید، توجه نمی‌کنیم.

این قضیه نیاز به مراقب زیادی دارد, از آنجایی که ما زمان زیادی با این Messenger ها صرف می‌کنیم، و این نکته رو باید بدانید که هکر ها و مجرمان مجازی هم همین را از ما می‌خواهند.

به نظر شما میزان موفقیت آن‌ها در هک کردن چقدر است؟ هر پیام‌رسانی ادعا دارد که از داده‌ها و اطلاعات شخصی شما محافظت می‌کند. مدیران پیام رسان ها به شما قول اطمینان می‌دهند که از رمز نگاری End To End  یا سرتاسر استفاده می‌کنند. اما آیا این تضمین امنیت از سمت مدیران کافی است؟ در ادامه مقاله باما باشید تا این اداعا را بررسی کنیم.

حتی بزرگ‌ترین یرند ها و شرکت‌ها هم گاهی وقت ها نمی‌توانند در برابر حملات نفوذ مقاومت کنند. شما چطور؟

بررسی امنیت پیام‌رسان های معروف

اگر کاربر هایی را که چند ماه است در پیام‌رسان‌های معروف فعالیت می‌کنند را مورد بررسی قرار دهیم، می‌توان لیستی از مسنجر های معروف را معرفی کرد: اسکایپ ( 300 میلیون کاربر ) , تلگرام (205 میلیون)، واتس اپ (1505میلیون کاربر)، پیام‌رسان فیس‌بوک (1305میلیون کاربر)، وی چت (1000میلیون کاربر)، . آیا هیچ کدام از این غول‌های پیام رسان در مورد لو رفتن و فاش شدن اطلاعات شخصی کاربران خود حرفی زده‌اند؟

پیام رسان محبوب فیسبوک

خطر‌های امنیتی استفاده نادرست از پیام‌رسان‌ها
خطر‌های امنیتی استفاده نادرست از پیام‌رسان‌ها

احتمالا در مورد کلاه‌برداری‌ها و دزدی های اخیر در شرکت فیس‌بوک شده اید و اینکه چگونه حضور 88 میلیون کاربر در فاش شدن و لو رفتن اطلاعات را شنیده‌اید. اطلاعات شخصی کاربران, چگونگی انجام این اتفاق, همچنان مرتبط با پایگاه داده‌ها است. داده‌هایی که لو رفت شامل پیام‌ها، پروفایل شخصی, اطلاعیه‌ها خبر، نوار زمان، و غیره می‌شد.

پیام رسان واتس اپ

بررسی امنیت پیام‌رسان های معروف
بررسی امنیت پیام‌رسان های معروف

چند سال پیش معروف‌ترین پیام‌رسان در آن زمان یعنی پیام رسان واتس اپ مورد سوءاستفاده  هکر ها قرارگرفته و ویروسی با نام Banking Tojan در همه جا بین کاربران پراکنده شد. دزدان مجازی از کاربران واتس اپ می‌خواستند که شماره‌ی دوست جدید خود را تائید کنند.

برای انجام این کار کاربران بایستی روی لینک کلیک می‌کردند. و در نتیجه به وسیله آن لینک، ویروس موردنظر دانلود می‌شد و همه اطلاعات بانکی کاربر را از روی گوشی قربانی می‌دزدید.

چگونه می‌توان از اطلاعات خود در پیام رسان ها محافظت کرد؟

همان‌گونه که خواندید حتی شرکت های بزرگ جهانی هم همیشه نمی‌توانند در برابر بد افزارها و حملات سایبری دوام بیاورند. به همین خاطر است که دیوار دفاعی اضافی در این دوره اهمیت بیشتری پیدا کرده است که این دیوار همان کارهایی است که شما به منظور بالا بردن امنیت باید انجام دهید.

برای رفع این مشکل ما بهتون پیشنهاد می‌کنیم شبکه‌های خصوصی مجازی امن که به اختصار به آن فیلتر شکن یا وی پی ان می گویند استفاده کنید. کار این نرم‌افزار به این صورت است که لایه‌ای برای حفظ داده‌های شخصی ایجاد می کند که باعث یک ارتباط تونلی رمزگذاری شده بین یک سرور امن و دستگاه شما می‌شود.

شما با خرید ساکس تلگرام از سایت تیک نت وی پی ان می توانید امنیت خود را در این پیام رسان و یا دیگر پیام رسان ها مثل واتس اپ نیز تضمین کنید.

با انجام اینکار دیگر مهم نیست که چه نرم‌افزاری را دانلود می‌کنید یا روی چه لینکی کلیک می‌کنید. چون دیگر هیچ دزد سایبری قادر نخواهد بود که رمزگذاری داده‌ها و اطلاعات شما را رمزگشایی یکند، حتی اگر بخشی از رمزها به دست هکر بیافتد. البته این قضیه به یکسری موارد مثلا به معتبر بودن ارائه دهنده فیلتر شکن شما بستگی دارد چون احتمال دارد شما از یک ارائه دهنده ضعیف VPN را خریداری کنید که سیستم رمزنگاری قدیمی یا منسوخ و امنیت پایینی را برای کاربرانش در نظر گرفته باشد.

اگر شما از پیام رسان تلگرام استفاده می کنید ما آموزش اتصال به ساکس تلگرام را برای شما در سایت قرار داده ایم که پیشنهاد می کنیم این آموزش را هم مطالعه بفرمایید

خطر‌های امنیتی استفاده نادرست از پیام‌رسان‌ها

فهرست