VPN و کاربرد وی پی ان چیست ؟

 

VPN و کاربرد وی پی ان چیست : VPN یا شبکه خصوصی مجازی میباشد که به شما این امکان را می دهد  که یک اتصال  و ارتباط امن به شبکه دیگری از طریق اینترنت ایجاد کنید. وی پی ان ها می توانند برای دسترسی به وب سایت های محدود شده (فیلترینگ)، فعالیت های شما را از اینترنت های اشتراکی عمومی محافظت کند و فعالیت شما در بستر اینترنت مخفی و ناشناس بماند.

امروزه VPN ها واقعا محبوب هستند، اما برای محبوبیت ایجاد نشده اند . آنها در ابتدا فقط راهی برای اتصال شبکه های تجاری به اینترنت بودند و به شما اجازه دسترسی به یک شبکه کسب و کار را از خانه می دادند. وی پی ان ها اساسا تمام ترافیک شبکه شما را به شبکه اصلی منتقل می کنند که در آن مزایایی مانند دسترسی به منابع شبکه محلی از راه دور و دور زدن سانسور اینترنت یا همان فیلترینگی که در ایران وجود دارد  و در بعضی مواقع رفع تحریم های ارائه دهنده خدماتی مانند اپ استور شرکت اپل را به شما هدیه میدهد و امروزه در اکثر سیستم عاملها  قابلیت اتصال به vpn فراهم شده است . از جمله میتوان در ویندوز ، لینوکس ، مکینتاش اپل ، اندروید و آیفون ، بلک بری و ویندوزفون نام برد .

VPN چیست و چگونه به من کمک می کند؟

 

به عبارت بسیار ساده، یک VPN، کامپیوتر، گوشی هوشمند یا تبلت را به یک رایانه دیگر (به نام سرور) جایی در اینترنت متصل می کند و به شما امکان می دهد که اینترنت را با استفاده از اتصال اینترنت این رایانه مرور کنید. بنابراین اگر این سرور در کشور دیگری باشد، به نظر می رسد که شما از آن کشور می آید و شما به طور بالقوه می توانید چیزهایی را که شما به طور معمول نمی توانید دسترسی پیدا کنید. البته بستگی به نوع وی پی ان که استفاده میکنید ممکن هست سایت های پیشرفته فعالیت شما تحت اتصال به وی پی ان را تشخیص دهد ولی معمولا اتصال های وی پی انی که از طریق سرتیفیکیت هستند به راحتی قابل شناسایی نیستند . مثل سرویس کریو ، سیسکو ، سرویس IKev2 و  سرویس IPsec .

پس چگونه این به شما کمک می کند؟ سؤال خوبی بود! شما می توانید از VPN به برای :

 • دور زدن محدودیت های جغرافیایی در وب سایت ها و یا جریان صوتی و تصویری.
 • سازمان دیده بان جریان رسانه مانند Netflix و Hulu.
 • از خودتان دفاع کنید تا از نقطه نظر Wi-Fi نامناسب استفاده کنید.
 • با کشیدن مکان واقعی خود، حداقل برخی ناشناسیتان را به دست آورید.
 • محافظت از خود را از ورود به سیستم در هنگام torrenting.
 • رفع محدودیت های فیلترینگ و عدم دسترسی به سایت هایی در کشورهای مختلف

استفاده کنید .

اکثریت قریب به اتفاق مردم امروز از وی پی ان برای رفع فیلترینگ و  تورنتینگ استفاده میکنند یا از محدودیتهای جغرافیایی برای تماشای محتوا در یک کشور دیگر استفاده میکنند. آنها هنوز هم برای محافظت از خود برای مخفی ماندن محل جغرافیایی و برقراری امنیت در اتصال استفاده می شود .

VPN و کاربرد وی پی ان چیست ؟

چگونه میتوانید VPN دریافت تهیه کنید و کدام وی پی ان را باید انتخاب کنید؟

 

بسته به نیازهای شما می توانید از یک محل کار خود از یک وی پی ان استفاده کنید، خود سرور VPN را ایجاد کنید ، اما واقعیت این است که اکثریت قریب به اتفاق به دنبال چیزی برای محافظت از آنها در هنگام مرور سایت های مختلف و رفع محدودیت های فیلترینگ هستند و  برخی  رسانه های آنلاین را تماشا میکنند که به نظر نمی رسد از کشورشان دسترسی پیدا کنند.

ساده ترین کار این است که به سادگی به صفحه اصلی سایت تیک نت بروید، بعد از خرید وی پی ان  از قسمت آموزش سایت  راهنمای اتصال را برای رایانه های شخصی ویندوز، مک، آندروید، آی فون یا iPad مطالعه کنید. این کار خیلی آسان مطمئن و سریع میباشد .

 

چگونه VPN کار می کند؟

هنگامی که رایانه شما (یا یک دستگاه دیگر مانند یک گوشی هوشمند یا رایانه لوحی) را به یک وی پی ان وصل می کنید، مثل آن است که در شبکه محلی همانند VPN عمل می کنید. تمام ترافیک شبکه شما بر روی یک اتصال امن به VPN ارسال می شود. و  به شما اجازه می دهد تا به امنیت دسترسی به منابع شبکه محلی حتی زمانی که در طرف دیگر دنیا هستید دسترسی داشته باشید. شما همچنین می توانید از اینترنت استفاده کنید و دسترسی به وب سایت های مسدود شده داشته باشید و محدودیت ها را دور بزنید .

هنگام مرور وب در هنگام اتصال به یک VPN، کامپیوتر شما از طریق اتصال VPN رمزگذاری شده با وبسایت ارتباط برقرار می کند. VPN درخواستی را برای شما ارسال می کند و پاسخ از وب سایت را از طریق اتصال امن ارسال می کند. اگر شما به یک وی پی ان از کشور آمریکا متصل شوید به راحتی برای سایت هایی که نیاز هست فقط با IP آمریکا دسترسی میدهد دسترسی پیدا کنید و خود را جای یک شخص که از داخل آمریکا به سایت مورد نظر مراجعه کرده جا بزنید .

 

مثال از کاربردهای دیگر استفاده از VPN

VPN ها یک ابزار نسبتا ساده هستند، اما از آنها می توان برای انجام انواع مختلفی از موارد استفاده کرد:

 • دسترسی به شبکه کسب و کار در حال سفر: VPN ها اغلب توسط مسافران کسب و کار برای دسترسی به شبکه کسب و کار خود در جاده ها استفاده میشود. . منابع محلی لازم نیست به طور مستقیم به اینترنت متصل باشند  ، که امنیت را افزایش می دهد.VPN و کاربرد وی پی ان چیست ؟
 • دسترسی به شبکه خانگی خود را در حالی که سفر: شما همچنین می توانید VPN خود را برای دسترسی به شبکه خود را در هنگام سفر تنظیم کنید. این به شما اجازه می دهد تا به یک دسکتاپ راه دور Windows بر روی اینترنت دسترسی داشته باشید، از اشتراک فایل های محلی استفاده کنید و بازی هایی را از طریق اینترنت انجام دهید همانطور که در همان شبکه LAN قرار دارید.
 • پنهان کردن فعالیت مرور شما از شبکه محلی و ISP: اگر شما از یک اتصال Wi-Fi عمومی استفاده می کنید، فعالیت مرور شما در وب سایت های غیر HTTPS برای همه افراد neraby قابل مشاهده است. اگر میخواهید فعالیت مرور خود را پنهان کنید، برای حفظ حریم خصوصی بیشتر، میتوانید به یک VPN متصل شوید. شبکه محلی تنها یک اتصال اختصاصی امن VPN را مشاهده می کند. تمام ترافیک دیگر بر روی اتصال VPN سفر خواهد کرد. در حالی که این می تواند برای جلوگیری از نظارت بر اتصال توسط ارائه دهنده خدمات اینترنت خود مورد استفاده قرار گیرد.
 • دسترسی به وب سایت های مسدود شده با جغرافیایی: آیا شما یک آمریکایی هستید که در حال سفر به خارج از کشور برای دسترسی به حساب کاربری Netflix خود هستید یا مایل به استفاده از سایت های رسانه ای آمریکا مانند Netflix، Pandora و Hulu هستید، می توانید به این منطقه دسترسی پیدا کنید اگر شما به یک VPN واقع در ایالات متحده آمریکا متصل شوید.VPN و کاربرد وی پی ان چیست ؟
 • دور زدن سانسور اینترنت: بسیاری از مردم چینی از VPN ها برای دور زدن فایروال بزرگ چین استفاده می کنند و دسترسی به کل اینترنت دارند. (با این حال، فایروال بزرگ ظاهرا شروع به دخالت در VPN ها کرده است.)
 • دانلود فایل ها: بله، بیایید صادق باشیم ، بسیاری از مردم از اتصالات VPN برای دانلود فایل ها از طریق BitTorrent استفاده می کنند. این واقعا می تواند مفید باشد حتی اگر شما دانلود می کنید کاملا قانونی torrents – اگر ISP شما بیت تورنت را کاهش می دهد و آن را بسیار کند، شما می توانید BitTorrent در VPN برای سرعت بیشتر استفاده کنید.VPN و کاربرد وی پی ان چیست ؟

 

نمونه هایی از روش اتصال به VPN در دستگاه ها و سیستم عامل های مختلف را میتوانید از آموزش های زیر مطالعه کنید :

آموزش سرویس PPTP در Android

آموزش سرویس IKev2 در Android

آموزش سرویس سیسکو در Android

آموزش سرویس L2TP در آیفون

آموزش سرویس OpenVpn در آیفون

آموزش اتصال به کریو در ویندوز

در صورت نیاز به خرید VPN به صفحه اصلی سایت تیک نت مراجعه بفرمایید.

فهرست