رمزگذاری داده ها از مشاهده ، هک شدن یا سرقت از داده های شما محافظت می کند. VPN رمزگذاری داده ها را در سطح مصرف کننده ارائه می دهد ، اما رمزگذاری نهایی تا پایان چگونه است؟ آیا VPN بهترین گزینه است یا راه حل های دیگری نیز در آنجا وجود دارد؟ رمزگذاری اطلاعات حتی به چه معنی است؟

با راهنمای سایت تیک نت وی پی ان برای همه چیزهایی که باید در مورد رمزگذاری داده ها بدانید ، در این مقاله کسب می کنید پس باما همراه باشید

رمزگذاری داده ها چیست؟

رمزگذاری داده ها سیستمی است که داده های شما را رمزگذاری می کند تا افراد دیگر نتوانند آن را بخوانند. این را در نظر بگیرید:

Xibu jt ebub fodszqujpo؟ نه ، این یک نوشته اشتباه نیست – این عبارت رمزگذاری شده با رمزنگاری سزار ساده یا رمزگذاری شیفت انجام شده است. هر حرف جایگزین نامه ای است که آن را با الفبای دنبال می کند ، بنابراین وقتی عبارت رمزگذاری شده را می بینید ، فقط حیله می شود. اگر سیستم رمزگذاری را نمی دانید نمی توانید آن را رمزگشایی کنید.

رمزگذاری داده ها در همان خط کار می کنند ، اما با سیستم های رمزگذاری بسیار پیچیده تر. این داده ها به طور منظم ، ذخیره شده به عنوان متن ساده ، به آنچه “متن رمزنگاری” معروف است تبدیل می شوند – رشته ای به ظاهر مزخرف از حروف ، اعداد و نمادها. فقط می توانید داده ها را با یک کلید رمزگشایی خاص ، رمزگشایی کنید یا رمزگشایی کنید.

چرا از رمزگذاری داده استفاده می کنیم؟

رمزگذاری داده ها درمورد محافظت از اطلاعات شخصی شما از هر کسی است که مایل به گرفتن آن است. این ایده از قدمت طولانی بشر در ارتباطات رمزگذاری شده ناشی می شود که استفاده و مطالعه آن به رمزنگاری معروف است. برخی از این سیستم های رمزگذاری ، مانند نوشتاری که در نسخه رنوسانس دستنوشته ویوویچ به کار رفته است ، حتی بدون کمک محاسبات مدرن هنوز بدون رمز باقی مانده اند.

پس چرا رمزگذاری داده ها مهم است؟ به طور خلاصه ، استفاده از رمزگذاری از اطلاعات شخصی شما محافظت می کند. برای محافظت از خود در برابر بسیاری از تهدیدات آنلاین ، از جمله سرقت هویت ، هک و کلاهبرداری ، می توانید از رمزگذاری داده استفاده کنید.

بسیاری از شغل ها از الگوریتم های رمزگذاری در امنیت شبکه برای دفاع در برابر جاسوس افزارها و سایر بدافزارها استفاده می کنند.

هرکسی که توانایی دستیابی به داده های رمزگذاری شده را داشته باشد ، قادر به خواندن آن نخواهد بود – از دسترسی هکرها به اسرار تجاری جلوگیری می کند. این بدان معناست که رمزگذاری داده ها همچنین در برابر برخی گونه های باج افزار که داده ها را ربوده و از انتشار آن تهدید می کند مگر اینکه مبلغی باج داده شود ، تهدید می کند.

چگونه می توان از رمزگذاری برای محافظت از اطلاعات استفاده کرد؟

آیا می دانید تقریباً هر بار که از اینترنت استفاده می کنید از رمزگذاری داده ها سود می برید؟ در ادامه چند کاربرد رمزگذاری وجود دارد که ممکن است در زندگی روزمره خود با آنها روبرو شوید :

 1. رمزگذاری داده ها چیست و چگونه کار می کند؟
  رمزگذاری داده ها چیست و چگونه کار می کند؟

  رمزگذاری HTTPS

  بسیاری از وب سایت های مدرن دارای رمزگذاری HTTPS هستند – می دانید زیرا URL با https شروع می شود ، یا به دلیل مرورگر شما یک نماد قفل کوچک را در نوار آدرس نشان می دهد. اکنون نوار آدرس خود را بررسی کنید و این شاخص ها را در اینجا در سایت ما مشاهده خواهید کرد.

  رمزگذاری HTTPS هنگام حرکت بین دستگاه شما و وب سایتی که از آن استفاده می کنید ، از ترافیک اینترنت شما محافظت می کند ، مانع از اینکه هر کسی در هنگام گذر از اطلاعات یا گوش دادن یا تغییر داده ها باعث شود کسی نتواند اطلاعات را گوش دهد یا تغییر دهد. شما هرگز نباید اطلاعات شخصی حساس مانند شماره کارت های اعتباری را در حالی که در یک وب سایت نا امن با HTTP قدیمی قدیمی قرار دارید ، فاش نکنید. اگر نمی دانید یک سایت خاص چقدر ایمن است ، همیشه بهتر است قبل از وارد کردن اطلاعات شخصی ، یک بررسی سریع ایمنی وب سایت انجام دهید.

 2. رمزگذاری ایمیلGmail و Outlook – دو مورد از پرکاربردترین سیستم های ایمیل – همه ایمیل ها را بصورت پیش فرض رمزگذاری می کنند. رمزگذاری آنها ارائه می شود باید برای متوسط ​​کاربر ایمیل کافی باشد ، اما گزینه های امن تری در دسترس است. هم Gmail و هم Outlook رمزگذاری به روز شده را با حساب های حق بیمه ارائه می دهند ، و ProtonMail یک سرویس ایمیل رمزگذاری شده ایمن است که هر کسی می تواند از آن استفاده کند.
 3. برنامه های پیام رسانی ایمنبسیاری از برنامه های پیام رسان مانند تلگرام اسکایپ و واتس آپ از کاربران با رمزگذاری داده محافظت می کنند. سیگنال و Wickr دو گزینه محبوب هستند که رمزنگاری نهایی به انتها را ارائه می دهند: داده ها به طور کلی از طریق فرستنده به گیرنده رمزگذاری می شوند.
 4. بازار کریپتو کارنسیاگر اصلاً در ارزهای رمزپایه ای مانند Bitcoin (BTC) یا Ethereum (ETH) به اشتراک گذاشته اید ، از محافظت از رمزگذاری داده ها نیز لذت برده اید – گرچه اگر به اندازه کافی متفکر باشید که می توانید از اینها استفاده کنید ، احتمالاً قبلاً آن را می دانستید. Cryptocur ارز با رمزگذاری معاملات و ذخیره آنها در یک سابقه مشترک تاریخی که به “blockchain” معروف است ، از کاربران خود محافظت می کند. هنگامی که یک معامله به blockchain بپیوندد ، قابل برگشت یا جعل نیست.
 5. VPNs یا وی پی ان هاVPNیک راه حل محبوب برای رمزگذاری داده ها است – حتی می توانید وی پی ان را بر روی تلفن همراه خود برای رمزگذاری در دسترس بارگیری کنید. اگر در یک شبکه عمومی Wi-Fi نا امن هستید ، یک VPN یک راه حل ایده آل برای ایمن نگه داشتن داده های شما است. بعداً در این قطعه به بررسی جزئیات بیشتر VPN می پردازیم ، اما در حال حاضر ، آنها را به عنوان رمزگذاری داده های درخواستی فکر کنید که هم راحت و هم امن است.

رمزگذاری VPN چگونه کار می کند

گزینه دیگر شما برای رمزگذاری معتبر اینترنت استفاده از وی پی ان است. این به شما رمزگذاری انتهایی نخواهد داد ، اما آنچه VPN انجام خواهد داد رمزگذاری تمام ترافیکی است که به دستگاه شما منتقل می شود.

شما اغلب VPN ها را “تونل از طریق اینترنت” توصیف می کنید ، و این یک روش خوب برای خلاصه کردن نحوه کار آنها است. وقتی به یک VPN وصل می شوید ، یک اتصال رمزگذاری شده بین دستگاه و یک سرور VPN برقرار می کنید.

رمزگذاری داده ها چیست و چگونه کار می کند؟

فهرست